Парламент Данії схвалив закон, яким передбачено перехід від інтеграції до майбутньої репатріації у підході держави до людей, які шукають притулку в країні. Зокрема, мова йде про біженців з квотами ООН та інших осіб, у яких немає постійного статусу, передає The Local.
Зазначено, що за документ проголосувалв уряд, "Датська народна партія" та соціал-демократи. Закон вже розкритикували гуманітарні організації.
Міністр Данії з питань біженців та інтеграції Інгер Штойберг заявила про те, що не знає число біженців, яких відправлять в країни походження через прийнятий закон.
"Ми очікуємо відчутний ефект. Але, очевидно, це не те, що ми можемо визначити", - сказала Штойберг в парламенті.
При цьому соціал-демократи, найбільша опозиційна партія, проголосували за документ незважаючи на те, що не згодні з деякими його положеннями. Зокрема, депутати не погоджуються зі скороченням допомоги щодо інтеграції, яку виплачують людям, що отримали притулок. Інші опозиційні партії розкритикували нові правила.
Штойберг порівняла розбіжності між опозиційними партіями щодо притулку та біженців з "прірвою".
"Абсолютно очевидно, що якщо після загальних виборів (які відбудуться не пізніше червня цього року – ред.) буде більшість (лівих), то імміграція стане полем битви і будуть ризики зануритися в хаос", - заявила міністр.
Як зазначив Андрій Гайдуцький у своїй статті для DT.UA "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися", для України проблема трудової міграції набирає все більш серйозних обертів. Однак, конструктивних підходів до її вирішення в країні не спостерігається.
При цьому запуск безвізового режиму тільки прискорив цей процес. Розв'язати цю проблему заважають як об'єктивні, так і суб'єктивні причини. Об'єктивною є те, що джерело мотивації трудової еміграції українців - за межами України. А суб'єктивною - ігнорування владою успішного досвіду багатьох країн у цій справі.
Як наслідок - на зміну проблемі зайнятості трудових ресурсів в Україні прийшла проблема дефіциту робочої сили і потреба її імміграції. У результаті владі доведеться розробити і впровадити відповідну імміграційну політику, щоб пожвавити економіку і зробити її привабливою для припливу інвестицій.