У Чорногорії сталися сутички через інтронізацію сербського митрополита

Відео
Поділитися
У Чорногорії сталися сутички через інтронізацію сербського митрополита © Vijesti
Деякі протестувальники отримали поранення.

В історичній та культурній столиці Чорногорії Цетинє поліція застосувала  сльозогінний газ та силу, щоб розігнати  протестувальників, які виступають проти інтронізації в цьому місті митрополита Сербської православної церкви (СПЦ) Іоанікія ІІ, інформує «Радіо Свобода».

На вулиці Цетинє вийшли протестувати кілька тисяч громадян.

У неділю, 5 вересня, у Цетинє  було чути постріли з вогнепальної зброї. За даними міністерство внутрішніх справ, внаслідок протестів отримали травми мітингувальники та поліцейські.

У суботу мешканці цього міста разом із супротивниками просербського уряду країни з інших міст поставили барикади на в’їзді до міста. Поліція підпалила їх та за допомогою сльозогінного газу розігнала людей, які охороняли ці барикади.

Патріарх СПЦ Порфірій і митрополит Іоанікій ІІ прибули до Цетинє вертольотом. Напередодні вони спільно заявили, що інтронізація є суто релігійним обрядом та що її не слід повʼязувати з політичними конфліктами в країні.

Вранці поліція затримала радника чорногорського президента Веселина Вельовича.

Варто підкреслити, що Чорногорія у 2006 році проголосила незалежність від Сербії . Її населення розділилося на тих, хто вважає себе чорногорцями, і тих, хто висловлює заперечення проти чорногорської нації. Третина населення країни ідентифікують  себе як серби. Незважаючи на те, що Чорногорія вийшла зі союзу з Сербією, її церква так і не отримала автономії і залишилася під впливом сербської православної церкви. Внаслідок цього, нині відбуваються протести проти інтронізації Іоанікія ІІ на вищу духовну посаду – митрополита Чорногорії та аархієпископа Цетинє.

Повідомляється, що вранці 5 вересня на території монастиря у Цетинє , попри протести мітингарів, завершилась церемонія інтронізації Іоанікія II на посаду митрополита Чорногорії та архієпископа Цетинє.

Як повідомлялося раніше, 5 липня у Берліні під головуванням канцлерки Німеччини Ангели Меркель відбувся восьмий саміт Берлінського процесу. У відеорежимі в ньому брали участь керівники держав західнобалканської шістки (Албанії, Боснії і Герцеговини, Республіки Косово, Північної Македонії, Сербії та Чорногорії), дев'ять країн-членів Європейського Союзу, керівники Єврокомісії. Обговорювалися питання інтеграції західнобалканської шістки в ЄС.

Для чого потрібний Берлінський процес та чи вдасться в його рамках зупинити тривожні тенденції і процеси, які відбуваються на Західних Балканах, читайте в статті  Володимира Цибульника«Як країни Західних Балкан інтегруються в ЄС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі