В звіті британського депутата зазначено, що Кремль ввадає невійськові засоби впливу потенційно більш потужними, ніж військові. А такі інструменти, як засобі інформаційної війни, маніпуляції культурою і хактивізм в соціальних мережах використовуються для досягнення цілей у зовнішній політиці без застосування прямої сили.
"Тактика Володимира Путіна багато чого запозичила у "активних заходів", які КДБ практикували в часи Холодної війни. Її мета - ослаблення правди з метою підриву нашої довіри до наших інститутів. Він намагається деморалізувати і розколоти нас", - застерігає Сілі.
Раніше генерал сер Адріан Брадшоу, який раніше був командиром Спеціальної повітряної служби королівської армії і заступник командира сил НАТО в Європі, застерігав, що ослаблений Володимир Путін може виявитися більш небезпечним, ніж сильний. Адже падаючи з п'єдестала, він може наважитися на дуже ризикований і масштабний конфлікт.
У свою чергу, Los Angeles Times писало, що Путін не намагається навіть зміцнити Росію і добивається ослаблення усіх інших. Але у нього великі амбіції, але надто мало влади. Російська держава відстала через свою примітивну економіку і погані стандартами освіти і охорони здоров'я. Тому боротьбу доводиться вести брудними методами.