У Британії заарештовано підбурювача терактів 11 вересня

Поділитися
У Британії заарештовано підбурювача терактів 11 вересня Абу Катада
Заарештований Абу Катада, що вважався "правою рукою" Усами бен Ладена в Європі, судиться з владою Британії на гроші британських платників податків.

Британська поліція заарештувала підозрюваного в тероризмі мусульманського проповідника Абу Катаду (справжнє ім'я - Омар Махмуд Мохаммед Отман) за порушення умов звільнення його під заставу, повідомляють місцеві ЗМІ.

Катада вважався "правою рукою" Усами бен Ладена в Європі і ідейним натхненником терактів 11 вересня в США.

Згідно з повідомленням поліції, його було затримано в п'ятницю в Лондоні в зв'язку з антитерористичною операцією. Арешт здійснено незадовго до майбутнього в понеділок судового слухання про депортацію ісламіста в Йорданію, де він засуджений за зв'язки з терористами.

Обшуки в будинку Катади на півночі Лондона почалися ще вранці 7 березня. Їх проводив антитерористичний підрозділ поліції. Очевидці стверджують, що поліцейські винесли з будинку кілька коробок з речами проповідника. При цьому сам він тоді затриманий не був.

Цікаво, що Катада судиться з владою Британії на гроші британських платників податків. Крім того, його сім'я отримує фінансову допомогу, оскільки ніхто в будинку Катади не працює. Будинок, до речі, теж знімають на державні гроші. Крім того, податками оплачене цілодобове стеження за радикальним проповідником.

Під час операції в британській столиці було проведено обшуки в двох квартирах і офісі. Обшук у третій квартирі триває. Ніяких арештів у рамках операції не проводилося.

51-літній Абу Катада (справжнє ім'я - Омар Махмуд Мохаммед Отман), який вважався "правою рукою" Усами бен Ладена в Європі, прибув на територію Великобританії в 1993 році за підробленим паспортом. У 1999 році в Йорданії проповідник був заочно засуджений до довічного ув'язнення у зв'язку з організацією серії терактів.

З моменту свого арешту в 2002 році без пред'явлення звинувачень Катада провів під вартою у Великобританії в цілому близько семи років.

Процес про екстрадицію пов'язаний з тим, що Британія повинна відмовити в депортації особам, яким загрожує несправедливий суд. В Йорданії свідчення проти Катади були отримані за допомогою тортур. Йорданська влада обіцяє провести над Абу Катадою новий процес, на якому не будуть використані свідчення, отримані із застосуванням насильства.

У травні минулого року Європейський суд з прав людини відхилив апеляцію Абу Катади проти депортації і дозволив видати його владі Аммана. Проте в листопаді минулого року британська Спеціальна комісія з імміграційних апеляцій постановила, що ісламіст не може бути виданий Йорданії і має право залишитися у Великобританії.

За даними на грудень 2012 року, Катада вже отримав на оплату послуг адвокатів близько 800 тис. доларів з казни. При цьому остаточну калькуляцію його захисники ще не представили. !zn

Читайте також:

ООН виключила ім'я Усами бен Ладена з "чорного списку" через два роки після його смерті

Американський репер-джихадист посів місце бен Ладена в списку найнебезпечніших злочинців

Розкрита таємниця поховання бен Ладена: його завернули в білий саван і скинули в море

Пентагон має намір судитися з автором скандальних мемуарів про ліквідацію бен Ладена

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 9
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
player
10 Березня 2013, 09:47
"Однако в ноябре прошлого года британская Специальная комиссия по иммиграционным апелляциям постановила, что исламист не может быть выдан Иордании и имеет право остаться в Великобритании. По данным на декабрь 2012 года, Катада уже получил на оплату услуг адвокатов около 800 тыс. долларов из казны. При этом окончательную калькуляцию его защитники еще не представили". Ну и кто им доктор после этого?? По сути это полная деградация некогда великой империи. Кормят и лелеят террористов, и в то же время отказывают в визе адекватным образованным людям, которые могли бы очень даже пригодиться им же самим! Что это? Временное безумие или уже необратимый процесс?
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі