Кількість біженців з Венесуели через триваючу в країні кризу може досягти до кінця 2019 року 5 млн осіб, якщо виходити з того, що кожен день з країни тікають близько 5 тисяч осіб. З таким твердженням виступив у п'ятницю спецпредставник США по Венесуелі Елліот Абрамс на брифінгу для журналістів в Держдепартаменті.
"Ця цифра є результатом математичної екстраполяції. Зараз помітно більше пересувань в районі венесуельсько-колумбійського кордону. Зараз можна говорити про 5 тис. біженців в день, що прямують у Колумбію. Можете підрахувати: це число досягне 5 млн. осіб до кінця календарного 2019 року", - пояснив він.
Венесуела впродовж останніх років переживає гостру соціально-економічну кризу. У 2018 році, згідно з оцінками парламентського комітету з фінансів, інфляція в країні склала 1,7 млн відсотків. Федерація торгово-промислових палат і асоціацій визнала минулий рік "найгіршим в історії всіх сфер виробництва" республіки.
Однак, за твердженням чинного президента Мадуро в країні немає ніякої соціально-економічної кризи, а тільки експансія ззовні, а цифра, що приводиться ООН та іншими джерелами, перевищена.
Ніколас Мадуро заявив про розрив дипломатичних відносин із Колумбією і наказав колумбійським дипломатам залишити країну протягом доби. 24 січня Мадуро розірвав дипломатичні відносини зі США.
Нагадаємо, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели.
США першими визнали його легітимним головою держави. Майже 50 країн підтримали рішенням Сполучених Штатів. Докладніше про ситуацію в країні читайте у матеріалі Віктора Каспрука ""Сітка" Мадуро" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".