У 17 млн щеплених вакциною AstraZeneca не виникло проблем з утворенням тромбів – дослідження

Поділитися
У 17 млн щеплених вакциною AstraZeneca не виникло проблем з утворенням тромбів – дослідження © Командування Медичних сил ЗСУ
Компанія розповіла про результати власного розслідування. Встановити зв'язок між щепленням і порушенням згортання крові не вдалося.

Британсько-шведська компанія AstraZeneca провела масштабне дослідження стану здоров'я людей, вакцинованих від коронавірусу її розробкою, і не знайшла зв'язку між щепленням і погіршення згортання крові, пише Reuters. У дослідженні взяли участь 17 мільйонів осіб в ЄС і Великій Британії.

Раніше низка країн призупинила використання вакцини AstraZeneca через повідомлення про порушення згортання крові у пацієнтів, щеплених від коронавірусу.

В Австрії, Італії, Данії фіксували поодинокі смертельні випадки через тромбоз. Естонія, Румунія, Ірландія і Латвія призупинили використання препарату превентивно, орієнтуючись на досвід інших держав і чекаючи на закінчення розслідування. Вакцину AstraZeneca тимчасово не використовують Норвегія, Ісландія та Таїланд.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) нагадали, що на сьогодні у світі не виявлено жодної смерті від вакцини проти COVID-19. Також Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) не знайшло доказів зв'язку між вакцинацією AstraZeneca і розвитком тромбозу.

«Можливо, ми занадто гостро реагуємо, і я щиро сподіваюся, що за тиждень нас звинуватять у надмірній обережності», - підкреслила заступниця головного лікаря Ірландії Ронан Глінн.

Україна також використовує для вакцинації препарат Oxford/AstraZeneca індійського виробництва (торгова назва Covishield). Про серйозні побічні ефекти, випадки тромбозу або летальні випадки після вакцинації із самого початку кампанії не повідомлялося.

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії ). Наприкінці лютого в Україну завезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, інших препаратів в Україні поки що немає.

Непродумані дії МОЗ, а часто і відверта брехня не сприяють довірі українців до нарешті завезеної в країну вакцини. Пріоритетні групи, особливо люди старшого віку, вакцинуються неохоче. Найбільшу частку серед вже вакцинованих становить вікова категорія 20-39 років.

Автор ZN.UA Валентин Ткач на власному прикладі розвінчує міф про те, що вакцина AstraZeneca/Oxford (CoviShield) має якісь негативні «вікові особливості» для категорії 60+, а також ділиться своїми відчуттями після щеплення у статті «Щоденник щеплення. Камю на ніч».

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі