Австрія призупиняє вакцинацію препаратом AstraZeneca через смерть медсестри

Поділитися
Австрія призупиняє вакцинацію препаратом AstraZeneca через смерть медсестри © Anadolu Agency
Доказів зв'язку смерті жінки із щепленням від коронавірусу немає.

Міністерство охорони здоров'я Австрії ухвалило рішення призупинити вакцинацію антиковідним препаратом AstraZeneca на час розслідування, щодо можливих побічних ефектів, повідомляє Reuters.

«Федеральне управління з безпеки в охороні здоров'я (BASG) отримало два звіти у зв'язку з вакцинацією з однієї партії вакцини AstraZeneca в районній клініці Цветтль у землі Нижня Австрія», - йдеться в повідомленні.

За даними місцевих ЗМІ, жінки віком 35 і 49 років працювали медсестрами в клініці Цветтль. У молодшої з них розвинулася тромбоемболія легеневої артерії (закупорка судини кров'яним згустком), вона вже одужує. У старшої серйозно порушилася функція згортання крові, 49-річна жінка померла.

Порушення згортання крові не вказане серед побічних дій вакцини AstraZeneca. Прямих доказів того, що захворювання і смерть стали наслідком щеплення, немає. «Нині немає доказів причинно-наслідкового зв'язку з вакцинацією», - наголосили у BASG.

Фахівці управління активно розслідують ці випадки, щоб виключити будь-який можливу зв'язок з вакцинацією від коронавірусу. Запаси партії вакцини, якою прищеплювали жінок, не використовуватимуться для вакцинації.

У компанії AstraZeneca заявили про відсутність підтверджених серйозних побічних ефектів при використанні препарату. І додали, що всі партії перед відправкою проходять ретельний контроль якості. Компанія готова співпрацювати з владою Австрії у проведенні розслідування.

Нагадаємо, раніше низка країн відмовлялась застосовувати вакцину AstraZeneca для захисту від коронавірусу людей, старших за 65 років. Відмову пояснювали тим, що вакцину не випробовували на людях цієї вікової групи. 4 березня Німеччина схвалила використання цієї вакцини для людей похилого віку, але зі збільшенням інтервалу між дозами.

Розповідаємо, що відомо про вакцину AstraZeneca, яку використовують для боротьби з епідемією коронавірусу і в Україні.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі