Туск закликав відновити контроль над кордонами ЄС, щоб врятувати Шенген

Поділитися
Туск закликав відновити контроль над кордонами ЄС, щоб врятувати Шенген Туск закликав країни ЄС до єдності з питання біженців © Нігіна Бероєва / Facebook
В ЄС також хочуть дати більше грошей "прифронтовим" країнам.

Президент Європейської ради Дональд Туск напередодні саміту ЄС з питань біженців висловив думку, що Євросоюз досяг критичної точки в спробах вирішити міграційну криза в Європі, тому ЄС необхідно взяти під контроль зовнішні кордони і виділяти більше фіндопомоги країнам за межами Євросоюзу, які також схильні до напливу біженців.

"Нагальне питання - це відновлення контролю за зовнішніми кордонами. Інакше немає сенсу навіть говорити про загальну європейську міграційну політику", - переконаний президент Європейської ради.

"На кону - майбутнє Шенгенської угоди і загальний європейський дух", - підкреслив він.

Туск назвав "хаосом" все, що відбувалося останні кілька тижнів в Євросоюзі.

За його словами, "конфлікти на Близькому Сході, особливо в Сирії, не завершаться незабаром - лише всередині Сирії налічується до восьми мільйонів переміщених осіб, а ще чотири мільйони сирійців живуть в таборах для біженців у сусідніх країнах - Туреччині, Йорданії і Лівані", і є потенційними біженцями.

Туск заявив, що, на його думку, такі країни як Туреччина, Йорданія, Єгипет чекають допомоги ЄС у питанні біженців, і не дуже думають про те, щоб допомогти Євросоюзу. Глава Євроради зазначив, що майже всі біженці "відчувають себе запрошеними в Європу".

Нарешті, Туск закликав європейських лідерів покінчити зі взаємними докорами і нерозумінням, які підривають зусилля ЄС у вирішенні загальної проблеми біженців.

Рішеннями, які він запропонував від імені Євросоюзу, стали: надання додаткової допомоги біженцям, а також додаткове фінансування інших "прифронтовим" в питанні біженців державам, зміцнення зовнішнього прикордонного контролю через Фронтекс, Європейське бюро з питань надання притулку та Європол.

"Ці заходи не покладуть край кризі, я цілком усвідомлюю це, але всі вони є необхідними кроками у правильному напрямку", - упевнений Туск.

Нагадаємо, міністри внутрішніх справ ЄС прийняли рішення щодо перерозподілу 120 тисяч біженцівміж країнами-членами переважною більшістю, а не одностайно. У той же час, Чехія, Словаччина, Угорщина і Румунія голосували проти.

Примітно, що прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що подаватиме в суд на Брюссель за рішення про розподіл 120 тисяч біженців з країн ЄС.

У Чехії пізніше заявили, що хоч і не згодні з таким рішенням ЄС, але не будуть його оскаржувати заради єдності Євросоюзу.

Раніше Рада ЄС вже розходилась без узгодження розподілення 120 тисяч біженців через кілька країн. Зокрема, проти квот на біженців виступають переважно країни Східної Європи - Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Румунія і т. д. Поки що країнам ЄС вдалося розподілити за квотами тільки 40 тисяч біженців. Як відомо, в ЄС угоди приймаються консенсусом урядів всіх країн Євросоюзу, потім рішення повинно бути схвалено національним парламентом.

Квотний перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу від 800 тис. до 1 млн біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччини. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі