Виступаючи у Страсбурзі перед Європарламентом, Туск наголосив, що європейські "серця досі відкриті для британських друзів", які можуть лишитися в організації.
"Якщо британський уряд буде дотримуватися свого рішення про вихід, тоді Brexit стане реальністю з усіма його негативними наслідками вже в березні наступного року. Хіба що британські друзі передумають", - сказав Туск.
При цьому, він процитував британського секретаря з питань виходу з ЄС Девіда Девіса: "Якщо демократія не може змінити свою думку, то чи демократія вона?".
Слова Туска невдовзі підтримав голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.
"Президент Туск зробив коментар щодо Brexit і сказав, що наші двері досі відкриті. Сподіваюся, це дуже чітко почують у Лондоні", - сказав він.
Водночас, виступаючи у Європарламенті, європейський представник на переговорах про Brexit Гі Верхофстадт зауважив, що Британії варто готуватися до важких наслідків Brexit.
"Як парламент ми ніколи не допустимо, щоб хтось отримав кращі умови за межами Євросоюзу, ніж всередині організації. Всередині ЄС завжди будуть найкращі рішення для кожної європейської країни", - наголосив він.
Раніше видання Financial Times писало, що Україна може стати моделлю для відносин Британії з ЄС після Brexit. Лондон може укласти з Брюсселем угоду про асоціацію на зразок української. Адже такий формат повністю задовольняє всі побажання прихильників Brexit і надає єврооптимістам необхідні інтеграційні можливості.
Також екс-директор MI6 прогнозував велике скорочення впливовості Британії через Brexit. Він також нагадав, що останні 25 років британська зовнішня політика була тісно пов'язана з іншими країнами-партнерами, зокрема з Францією і Німеччиною". Водночас, США стали "не дуже надійним партнером", що робить міжнародну систему менш ефективною, ніж у минулому.
Нагадаємо, лідери країн Європейського союзу в Брюсселі погодили перехід до наступного етапу переговорів по виходу Великобританії з спільноти.