"Ми можемо спостерігати тенденцію найближчих років і не хочемо пройти знову через 1970-ті, коли Британія все йшла на спад у порівнянні з нашими партнерами. Нам потрібно розвернути цей процес. І я не впевнений, як ми можемо це зробити", - цитує його слова The Guardian.
Сіверс закликав невідкладно перенаправити ресурси для підтримки економіки королівства.
"Нам потрібно визнати, що нас чекає дуже жорстка реальність в кінці процесу. І нам доведеться відбудовувати себе", - наголосив колишній розвідник.
Депутат-консерватор Нусрат Гані звинуватив Сіверса у описі лише навмисне "похмурого сценарія" Brexit. На це екс-голова MI6 відповів: "Нам треба визнати, що Brexit вже шкодить нашій економіці. Просто зараз через нього наша валюта девальвувала на 15%. Ми переживаємо інфляцію через Brexit зараз, що означає, що зростання витрат наших громадян не дуже відповідає реальним доходам. 18 місяців тому ми були серед лідерів за зростанням ВВП у G7, а тепер ми останні в сімці за цим показником. В кінці процесу нам доведеться вирішити, як відбудувати нашу економіку і наш вплив у світі".
Він також нагадав, що останні 25 років британська зовнішня політика була тісно пов'язана з іншими країнами-партнерами, зокрема з Францією і Німеччиною". Водночас, США стали "не дуже надійним партнером", що робить міжнародну систему менш ефективною, ніж у минулому. На думку Сіверса, Brexit позбавить Британію впливу, оскільки вона більне не зможе впливати на спільну зовнішню політику ЄС, а також не зможе розраховувати на підтримку в Раді безпеки ООН країн-членів, які також входять в союз.
Нагадаємо, лідери країн Європейського союзу у минулу п'ятницю в Брюсселі погодили перехід до наступного етапу переговорівпо виходу Великобританії з спільноти.
На першому етапі переговорів сторони досягнули домовленостей щодо прав громадян, меж Ірландії та про фінансове врегулювання виходу Великобританії з ЄС. Так, Великобританія виплатить Євросоюзу 35-39 млрд фунтів стерлінгів(40-45 млрд євро) в рамках Brexit.
У рамках другої фази Великобританія і ЄС мають обговорити питання майбутніх торговельних відносин між сторонами.