Уряд Туреччини спростив правила для отримання громадянства, знизивши фінансові та інвестиційні вимоги до претендентів. На такий крок Анкара пішла, щоб залучити додаткові інвестиції в економіку країни і підтримати національну валюту, темпи інфляції якої прискорилися, передає Reuters.
Іноземні громадяни можуть отримати турецький паспорт, якщо володіють нерухомістю на території країни, державними облігаціями, депозитними рахунками в турецьких банках, а також за умови інвестування в економіку країни.
Обсяг мінімально необхідних для отримання громадянства інвестицій, згідно з рішенням уряду, знижено з 2 млн до 500 тисяч доларів.
Громадянство зможуть отримати особи, на депозитних рахунках яких лежать як мінімум 500 тисяч доларів. Раніше ця сума становила 3 млн доларів.
Туреччина може надати громадянство власникам облігацій на 500 тисяч, а не 3 млн доларів, як це було до реформи.
Претендувати на турецький паспорт також зможуть іноземці, які володіють нерухомістю на території країни вартістю 250 тисяч доларів протягом трьох років.
Таким чином, уряд намагається за допомогою іноземних інвестицій зміцнити турецьку ліру, яка з початку року знецінилася вже на 40%, відзначає видання.
Як повідомлялося, у серпні інфляція Туреччини побила 15-річний рекорд. За місяць споживчі ціни зросли в середньому майже на 18%. Найбільше подорожчав транспорт (27%) та продукти харчування (майже 20%).
Економічна криза в Туреччині розгорнулася на тлі торгових воєн з США і дипломатичного скандалу через кримінальне переслідування американського пастора Ендрю Брансона, заарештованого в 2016 році.
Вашингтон вимагав звільнити американця, якому в Туреччині загрожує 15 років в'язниці, але отримав відмову.
Повідомлялося, що турецька ліра дешевшає по відношенню до долара США на тлі стурбованості інвесторів через погіршення дипломатичних відносин між державами. Через падіння курсу ліри до річного мінімуму знизилася вартість і євро.
10 серпня президент США Дональд Трамп подвоїв мита для Туреччини на сталь і алюміній, які складуть тепер 20 і 50 відсотків відповідно. Ердоган у відповідь закликав громадян продати долари і золото, яке вони зберігають під подушкою і купити ліру.
15 серпня Туреччина вдвічі збільшила мита на імпорт зі США. Під відповідні дії Анкари потрапили легкові автомобілі, алкоголь і тютюн. Віце-президент Фуат Октай назвав дії США "атакою на турецьку економіку". Напередодні президент Реджеп Таїп Ердоган оголосив про бойкот iPhone та іншої електроніки зі США.