Туреччина продала Росії кораблі для війни в Сирії - Коммерсантъ

Поділитися
Туреччина продала Росії кораблі для війни в Сирії - Коммерсантъ Росія могла купити у Туреччині 8 військових кораблів
Росія купила в Туреччині вісім судів.

Для доставки військових озброєнь до Сирії через нестачу власних ресурсів Росія купила в Туреччини вісім транспортних кораблів, яким тут же було дано військовий статус, повідомляє російське видання "Коммерсант" з посиланням на "джерело в оборонно-промисловому комплексі".

"Для доставки вантажів в Тартус ВМФ РФ в екстреному порядку придбав у турецьких судновласників вісім транспортних кораблів, швидко внесених у списки допоміжних суден з доданням їм військового статусу: великі десантні кораблі поодинці з таким навантаженням вже не справлялися", - йдеться в повідомленні видання

У той же час, офіційна позиція Туреччини, яку керівництво країни неодноразово висловлювало, полягає в неприйнятті російської політики в Сирії. Зокрема, президент Туреччини Тайіп Ердоган навіть натякав, що може пожертвувати великим енергетичним проектом "Газпрому" "Турецький потік", якщо Росія продовжить бомбити об'єкти опозиції в Сирії та утримувати у влади сирійського президента Башара Асада, замість того, щоб вести боротьбу проти терористів "ІД".

З боку Туреччини не було офіційного підтвердження про постачання Росії кораблів для її потреб в Сирії.

Читайте також: Світовий банк виділив Україні $ 500 млн для стабілізації фінансового сектору

Після візиту Асада до Росії у розмові з Путіним Ердоган в черговий раз висловив стурбованість російською військовою кампанією в Сирії, зокрема - потокам біженців, що збільшилися після посилення авіаударів РФ по Алеппо, який розташований в 35 км від турецького кордону.

Як повідомлялося, поїздка Асада до Путіна стала першим закордонним візитом з початку війни в Сирії в 2011 році.

прес-секретар Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що сирійський президент Башар Асад не може бути членом перехідного уряду, який, як сподіваються Сполучені Штати, буде створено в результаті "політичного процесу в Сирії", хоча Вашингтон не очікує, що Асад покине свій пост в найближчому майбутньому.

Раніше президент США Барак Обама неодноразово заявляв, що США не зможуть спільно з РФ врегулювати конфлікт у Сирії, якщо Росія продовжить підтримувати режим Башара Асада. Туреччина, Саудівська Аравія і Йорданія також наполягають на усуненні Асада від влади.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ в Сирії захищає національні інтереси.

Раніше президент Росії Володимир Путін також заявляв, що у Росії є право на військову кампанію в Сирії, тому що до РФ за допомогою звернувся президент країни, і "законну владу необхідно стабілізувати".

Детальніше про цілі Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі