У понеділок, 19 жовтня, прес-секретар Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що сирійський президент Башар Асад не може бути членом перехідного уряду, який, як сподіваються Сполучені Штати, буде створено в результаті "політичного процесу в Сирії", хоча Вашингтон не очікує, що Асад покине свій пост в найближчому майбутньому.
Тонер повідомив, що даний аспект обговорювалося в ході телефонних розмов держсекретаря США Джона Керрі з міністрами закордонних справ Росії і Саудівської Аравії.
Представник Держдепартаменту зазначив, що політичний процес, який би міг завершитися відходом Асада і формуванням перехідного уряду в Сирії ще не почався, але США разом з іншими державами регіону сподіваються на те, що РФ приєднається до країн, які намагаються переконати Башара Асада почати цей процес.
Марк Тонер назвав непродуктивними спроби Росії зміцнити становище Башара Асада, але висловив надію на те, що Кремль усвідомлює, що спроби підтримати лідера, якого підтримує меншість населення країни, і який розв'язав кампанію терору проти своїх власних громадян приречені на провал.
Раніше президент США Барак Обама неодноразово заявляв, що США не зможуть спільно з РФ врегулювати конфлікт у Сирії, якщо Росія продовжить підтримувати режим Башара Асада. Туреччина, Саудівська Аравія і Йорданія також наполягають на усуненні Асада від влади.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ в Сирії захищає національні інтереси.
Раніше президент Росії Володимир Путін також заявляв, що у Росії є право на військову кампанію в Сирії, тому що до РФ за допомогою звернувся президент країни, і "законну владу необхідно стабілізувати".
Детальніше про цілі Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна.