Туреччина припинила вантажоперевезення з Росією

Поділитися
Туреччина припинила вантажоперевезення з Росією Туреччина слідом за Польщею не продовжила російським перевізникам термін дії дозволів © ipress.ua
РФ повторно направила пропозицію Туреччини щодо обміну дозволами на вантажоперевезення.

Туреччина слідом за Польщею не продовжила російським перевізникам термін дії дозволів на міжнародні вантажні перевезення. У результаті з 1 лютого для РФ вантажне автомобільне сполучення з Туреччиною, як і з Польщею, виявилося закрито.

"У зв'язку з закінченням 31.01.2016 терміну дії турецьких дозволів 2015 року нагадуємо, що перевезення по території Туреччини російським транспортом неможливі. До теперішнього часу турецькою стороною не узгоджений контингент дозволів на 2016 рік. В даний час Мінтранс Росії вживає заходів по вирішенню питання - турецькій стороні повторно направлені пропозиції щодо обміну дозволами", - повідомили в Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АСМАП) РФ.

Підкреслюється, що в результаті через ці затримки вже виникають проблеми, наприклад, в Санкт-Петербург не прийшли деякі запчастини.

У свою чергу голова комітету Держдуми РФ з транспорту Євген Москвичев повідомив, що домовленість між країнами за кількістю дозволів вже досягнута і пропозицію Росії буде найближчим часом розглянута Туреччиною.

За інформацією учасників ринку автотранспортних перевезень, РФ використала турецький напрямок переважно для ввезення товарів в Іран. У Росію ж з боку Туреччини привозили овочі, фрукти, фарбу, запчастини для заводу Renault і для інших підприємств.

24 листопада 2015 року турецькі винищувачі збили Су-24 зі складу російської авіагрупи, задіяної в повітряный операції в Сирії на підтримки режиму Башара Асада.

В ході інциденту турецька сторона заявила, що борт, який потрапив на територію Туреччини і не відповідав на запити, залишаючись невідомим для них і, як вони припустили, небезпечним. У РФ зазначили, що літак знаходився виключно над територією Сирії, де брав участь в операції проти терористів "Ісламської держави". У відповідь в Туреччині вказали, що в даному регіоні Сирії немає ділянок, які б контролювалися бойовиками, і що Росія бомбардує опозиційно налаштованих до президента Сирії Башара Асада сирійських туркменів (туркоманів).

Після події відносини між Анкарою і Москвою різко загострилися. Росія ввела санкції проти Туреччини в різних галузях. 1 січня 2016 року набрала чинності заборона на ввезення деяких видів сільськогосподарської сировини та продовольства з цієї країни. Крім того, передбачено скасування безвізового режиму.

У той же час у Москві ставлять ряд умов для відновлення відносин між державами. Одними з головних вимог називаються принесення Туреччиною офіційних вибачень, виплата компенсації за збитий бомбардувальник і покарання винних. Втім, у Туреччині відразу заявили, що не мають наміру це робити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі