Туреччина наближається до ратифікації вступу Фінляндії в НАТО на тлі зустрічі лідерів двох країн — Bloomberg      

Поділитися
Туреччина наближається до ратифікації вступу Фінляндії в НАТО на тлі зустрічі лідерів двох країн — Bloomberg       © Reuters
Серед усіх країн НАТО наразі лише Туреччина та Угорщина не схвалили заявки Швеції і Фінляндії на вступ.

Туреччина наближається до ратифікації вступу Фінляндії до НАТО, що зробить Альянс ще на крок ближчим до прийняття свого 31-го члена, оскільки наслідки російського вторгнення в Україну поширилися на європейський безпековий ландшафт. Про це пише Bloomberg

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган зустрічається з лідером Фінляндії Саулі Нійністе в Анкарі сьогодні, 17 березня. Ердоган заявив, що планує «виконати» обіцянку, дану Фінляндії щодо її заявки на вступ до НАТО. О 16:45 за місцевим часом вони проведуть спільну прес-конференцію.  

Ймовірна ратифікація Туреччиною заявки може призвести до того, що Угорщина залишиться останньою країною, яка стримує вступ Фінляндії, якщо прем'єр-міністр Віктор Орбан продовжить затягувати голосування в парламенті. Це також ставить під ще більший сумнів заявку Швеції на вступ до Альянсу.  

США наполягають на якнайшвидшій ратифікації вступу обох країн, а більшість союзників по НАТО хочуть, щоб розширення Альянсу завершилося до майбутнього саміту блоку в липні. Угорщина наразі планує провести голосування щодо заявок країн наприкінці березня або на початку квітня після численних затримок.    

Членство Фінляндії дозволить Альянсу почати охорону території навколо Балтійського моря для захисту своїх балтійських членів, які часто розглядаються як потенційні об'єкти російської агресії. Включення Фінляндії до Альянсу збільшить довжину кордону НАТО з Росією. Це також дозволило б НАТО покращити спостереження за західним флангом РФ за допомогою добре підготовлених військових Фінляндії, які вже використовують озброєння, сумісне з НАТО.

Раніше повідомлялося, що Туреччина відновила переговори зі Швецією та Фінляндією щодо їхнього вступу до НАТО. Анкара погодилася вести перемовини про висунуті умови, визнавши, що скандинавські країни досягли певного прогресу у виконанні поставлених нею умов.

Представники Туреччини, Швеції та Фінляндії зустрілися у штаб-квартирі НАТО у четвер, 9 березня, говорили про кроки, які вже було зроблено в межах тристороннього Меморандуму про боротьбу з тероризмом, ухваленого на саміті НАТО у 2022 році.

Про що вони домовилися? Які шанси Стокгольма й Гельсінкі, що турецький парламент схвалить їхні заявки до початку саміту НАТО у Вільнюсі? Чи хоча б до кінця року?  Відповіді на ці запитання — у статті Володимира Кравченка «Дипломатія землетрусу: чи пустять Швецію і Фінляндію в НАТО?».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі