Уряди Ірландії, Іспанії та Норвегії у вівторок, 28 травня, офіційно визнали Палестину суверенною та незалежною державою. Зазначається, що Ірландія готова встановити дипломатичні відносини між Дубліном і Рамаллою. Зокрема планується призначення посла в Палестині та відкриття повноцінного посольства в Рамаллі, йдеться на сайті уряду.
Крім того, уряд Ірландії закликав негайно припинити вогонь в Газі, звільнити ізраїльських заручників та відкрити безперешкодний доступ до гумдопомоги.
"Це рішення Ірландії означає збереження надії. Це віра в те, що рішення про дві держави є єдиним способом для Ізраїлю і Палестини жити пліч-о-пліч у мирі та безпеці", – сказав прем'єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс.
Із заявою про визнання Палестини виступив міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес.
“Це день, який залишився вкарбованим в історії Іспанії, коли наша країна каже, що перед обличчям страждань байдужість неможлива і що мир можливий”, — сказав він.
Крім того, премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре також оголосив, про офіційне визнання незалежності Палестини. У своїй заяві, він висловив переконання, що становлення Палестинської держави необхідне для встановлення миру на Близькому Сході.
У 1947 році Генеральна Асамблея ООН на пленарному засіданні ухвалила резолюцію про поділ Палестини та утворенні на території, раніше підмандатної Великобританії, єврейської та арабської держав. Однак цей план не був втілений.
Близько 144 з 193 країн-членів Організації Об'єднаних Націй вже визнали палестинську державу, включаючи більшість країн глобального півдня, Росію, Китай та Індію, але тільки вісім членів ЄС зробили це до цього часу: Болгарія, Угорщина, Кіпр, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Словаччина, Чехія та Швеція. Мальта визнає концепцію єдиної держави і заявила, що незабаром може визнати державу разом зі Словенією.
Нагадаємо, протягом останніх кількох тижнів Ірландія, Іспанія, Словенія, Мальта та Норвегія вказували на свої плани щодо визнання Палестини.
У відповідь на це прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що плани цих країн визнати палестинську державу схожі на роздачу "нагороди за тероризм".