Ірландія, Норвегія та Іспанія вирішили визнати палестинську державу – ЗМІ

Доповнено
Поділитися
Ірландія, Норвегія та Іспанія вирішили визнати палестинську державу – ЗМІ © Getty Images
Ізраїль незадоволений.

Уряд Ірландії має намір оголосити у середу, 22 травня, про визнання палестинської держави, передає Reuters з посилання на обізнане джерело. Вказано, що Ізраїль виступає проти такого рішення.

Так, в інформагентстві зазначили, що протягом останніх кількох тижнів Ірландія, Іспанія, Словенія та Мальта вказували на свої плани щодо визнання. Це робилося у скоординованій заяві, у якій також вказувалося, що рішення на основі принципу двох держав є необхідним для встановлення тривалого миру в регіоні.

Водночас NRK пише, що палестинську державу також визнала Норвегія. Таке рішення має набути чинності 28 травня. Тоді як за даними Politco, про аналогічне рішення має оголосити 22 травня Іспанія.

З 1988 року 139 з 193 країн-членів ООН визнали палестинську державність. Уряд Ірландії заявив, що визнання доповнить мирні зусилля і підтримає рішення про дві держави.

У Reuters вернули увагу, що такі зусилля докладають на фоні збільшення числа загиблих у Газі, до чого призвів наступ Ізраїлю. При цьому у світі закликають до припинення вогню та пошуку довготривалого рішення щодо встановлення миру в регіоні.

Міністерство закордонних справ Ізраїлю у вівторок, 21 травня, застерегло від визнання палестинської держави. Зокрема, у соцмережі Х МЗС написало, що таке визнання «призведе до зростання тероризму, нестабільності в регіоні й поставить під загрозу будь-які перспективи миру». У міністерстві також закликали «не бути пішаками в руках ХАМАС».

Нагадаємо, головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан запросив ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, міністра оборони Йоава Галанта, а також трьох лідерів палестинського руху ХАМАС – керівника угруповання у секторі Гази Ях’я Сінвара, головнокомандувача військового крила, відомого як Бригади А-ль-Касама Мохаммеда Діаб Ібрагіма Аль-Масрі та голови політичного бюро ХАМАС та Ісмаїла Ханієха.

Європейські лідери відреагували на заяву МКС про ордер на арешт Нетаньягу. Реакція варіювалася від вітання рішення Міжнародного кримінального суду до критики. А США погрожують МКС санкціями через ордер на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю. У 2020 році США вже запроваджували санкції проти Міжнародного суду.

Про наслідки можливого рішення МКС для України, та до чого тут справа Путіна пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до Путіна. Чому це погано для України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі