Ізраїль відкликає для консультацій послів з Ірландії та Норвегії. Причина – визнання цими країнами Палестини

Поділитися
Ізраїль відкликає для консультацій послів з Ірландії та Норвегії. Причина – визнання цими країнами Палестини © Getty Images
Тим самим в Ізраїлі пригрозили й Іспанії.

Ізраїль вирішив негайно відкликати своїх послів з Ірландії та Норвегії через рішення цих країн визнати палестинську державу, повідомив у соцмережі Х очільник ізраїльського Міністерства закордонних справ Ісраель Кац. Він заявив, що послів відкликали для консультацій.

«Я посилаю Ірландії та Норвегії чіткий та недвозначний сигнал: Ізраїль не буде мовчати перед обличчям тих, хто підриває його суверенітет і загрожує його безпеці. Сьогоднішнє рішення є посланням палестинцям і всьому світу: Тероризм має свою ціну. Після того, як терористична організація ХАМАС здійснила найбільше масове вбивство євреїв з часів Голокосту, після скоєння жахливих сексуальних злочинів, свідками яких став увесь світ, ці країни вирішили винагородити Хамас та Іран, визнавши палестинську державу», – зазначив Кац.

За його словами, визнання палестинської держави є несправедливим рішенням щодо пам’яті жертв 7 жовтня 2023 року. Саме того дня ХАМАС здійснив жорстокий і масований напад на Ізраїль. Також, за словами Каца, таке рішення б’є по зусиллях, спрямованих на повернення 128 заручників. Крім того, глава МЗС Ізраїлю наголосив, що визнання Палестини стане «стимулом для джихадистів ХАМАС та Ірану, що підриває шанси на мир і ставить під сумнів право Ізраїлю на самооборону».

«Ізраїль не мовчатиме – будуть подальші серйозні наслідки. Якщо Іспанія здійснить свій намір визнати палестинську державу, аналогічний крок буде зроблено проти неї. Ірландсько-норвезьке безумство нас не зупиняє; ми сповнені рішучості досягти наших цілей: відновити безпеку наших громадян, ліквідувати ХАМАС і повернути заручників додому. Немає більш справедливих цілей, ніж ці», – підсумував Кац.

За даними ЗМІ, Ірландія, Іспанія та Норвегія вирішили визнати палестинську державу. При цьому норвезький прем'єр-міністр Йонас Гар Стьоре вже заявив про визнання. Він зазначив, що в країні відповідні документи наберуть чинності 28 травня. Ірландія та Іспанія нібито планують зробити відповідні заяви 22 травня.

З 1988 року 139 з 193 країн-членів ООН визнали палестинську державність. Уряд Ірландії заявив, що визнання доповнить мирні зусилля і підтримає рішення про дві держави.

Нагадаємо, головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан запросив ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, міністра оборони Йоава Галанта, а також трьох лідерів палестинського руху ХАМАС – керівника угруповання у секторі Гази Ях’я Сінвара, головнокомандувача військового крила, відомого як Бригади А-ль-Касама Мохаммеда Діаб Ібрагіма Аль-Масрі та голови політичного бюро ХАМАС та Ісмаїла Ханієха.

Європейські лідери відреагували на заяву МКС про ордер на арешт Нетаньягу. Реакція варіювалася від вітання рішення Міжнародного кримінального суду до критики. А США погрожують МКС санкціями через ордер на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю. У 2020 році США вже запроваджували санкції проти Міжнародного суду.

Про наслідки можливого рішення МКС для України, та до чого тут справа Путіна пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до Путіна. Чому це погано для України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі