Три держави ЄС вимагають в Ер-Ріяда докази офіційної версії загибелі Хашоггі

Поділитися
Три держави ЄС вимагають в Ер-Ріяда докази офіційної версії загибелі Хашоггі Після більш ніж двох тижнів заперечення Саудівська Аравія визнала факт вбивства журналіста Джамаля Хашоггі
Франція, Великобританія і Німеччина виступили зі спільною заявою у зв'язку з визнанням Саудівською Аравією факту вбивства журналіста.

Британія, Франція і Німеччина відреагували на офіційне визнання владою Саудівської Аравії факту вбивства журналіста Джамаля Хашоггі в будівлі саудівського консульства в Стамбулі. У спільній заяві трьох держав-членів Євросоюзу, поширеній у неділю, 21 жовтня, говориться, що Ер-Ріяд має обґрунтувати фактами офіційну версію загибелі журналіста, передає Anadolu.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган пообіцяв розкрити подробиці розслідування вбивства Хашоггі. Турецький лідер має намір зробити заяву в найближчий вівторок, 23 жовтня.

Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.

За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі