Трамп зробив крок в бік одноосібного правління - Bloomberg

Поділитися
Трамп зробив крок в бік одноосібного правління - Bloomberg Трамп, схоже, хоче виконати свою обіцяку керувати США, як своєю компанією. © World Economic Forum / Flickr
Американський президент, вочевидь, більше не хоче дослухатися до фахівців, які його оточують, і прагне замінити їх тими, хто буде сліпо виконувати його команди.

В 2016 році, коли Дональд Трамп приймав роль кандидата в президенти від Республіканської партії, він описав країну, погрузлу в проблемах, і проголосив: "Лише я може це виправити".

Тепер він звільняє поміркованих помічників і заміняє їх лоялістами, які розділяють його погляди на світ і не будуть суперечити його найбільш скандальним поривам. Його адміністрація швидко перетворюється на одноосібне президентство.

Про це пише Bloomberg, нагадуючи про відставку Держсекретаря Рекса Тіллерсона і економічного радника Гарі Коена. Ці зміни чітко вказують на те, що Трамп не зацікавлений в тому, щоб чути голоси незгодних і прагне фундаментально змінити американську дипломатичну і економічну стратегії.

Видання допускає, що найближчим часом може відбутися ще більше звільнень.

"Тому що оточення його різними голосами з різними думками виявилося лише великим експертиментом. Думаю, президент розуміє, що експертимент провалився і настав час рухатися в напрямку, в якому він завжди хотів", - вважає директор оборонних досліджень в National Interest Гаррі Казіаніс.

Видання зауважує, що інші високопоставлені американські чиновники, чиї погляди йдуть в розріз з президентськими, тим часом процвітають на своїх посадах. Такими Bloomberg називає міністра фінансів Стіва Мнучіна, директор з бюджетування Майка Малвейні і представника США в ООН Ніккі Хейлі. Трампу настільки подобайється Малвейні, що він йому навіть дав другу посаду, поставивши на чолі Бюро фінансового захисту споживачів. Його їм'я часто звучить в контексті кандидатури для можливої заміни голови адміністрація Джона Келлі.

Масовий відтік зачепив досвідчених лоялістів і зовнішніх світил, найнятих для того, щоб бути політичними провідниками для недосвідченого верховнокомандувача перед лицем критичних викликів. У найближчі місяці президент США сяде за стіл переговорів з диктатором КНДР Кім Чен Ином для обговорення ядерної зброї, буде вести переговори з різними країнами про нові американські тарифи на сталь і алюміній, а також вирішить, чи накладати на Іран нові санкції.

Трамп також зіштовхнеться із завданням отримати вигоду від обіцянки керувати країною, як своїм бізнесом. Нинішній президент очолював Trump Organization, а його оточували працівники, які або виконували його накази, або були звільнені. І такий порядок все більш явно встановлюється в Білому домі.

Президент США заявив, що нібито вирішив провести переговори з Кім Чен Ином самостійно без консультацій з Тіллерсоном. Він пообіцяв розірвати угоду з Іраном, але перед тим сварив Тіллерсона і всіх, хто радив йому утриматися від цього. А тарифи на імпорт сталі і алюмінію були введені попри те, що Коен був проти цього. В результаті, економічний радник президента США звільнився.

У Вашингтоні передчувають нові зміни. Зокрема, у відставку може підти радник з національної безпеки Герберт Макмастер. Неназваний чиновник Білого дому сказав виданню, що звільнення Тіллерсона - це частина зусиль, націлених на створення нової команди перед переговорами про торгівлю і з КНДР. Не рідко під потоком критики опиняються також секретар з питань ветеранів Девід Шулкін і міністр освіти Бетсі ДеВос. Трамп регулярно сварить свого генпрокурора Джеффа Сешнса.

Критики ж кажуть, що постійні потрясіння і зміни в Білому домі під керівництвом Трампа зробили зовнішньополітичний апарат недоукомплектованим і погано підготовленим в часи, коли доводиться мати справу з низкою глобальних викликів.

Раніше Reuters повідомляло, що два ключових радника Трампа можуть пітиу відставку. Політичні оглядачі в США вважають Герберта МакМастера і Джона Келлі військовими, які впливають на американського президента, визначаючи щоденні справи в Білому домі. Вони також переконали Трампа у важливості міжнародних альянсів, зокрема НАТО, який він неодноразово критикував. Однак, всі джерела видання повідомили, що напружені відносини американського президента з його ключовими радниками можуть вибухнути, як у випадку з Держсекретарем Рексом Тіллерсоном.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп звільнив Тіллерсона з посади держсекретаря США. За даними Washington Post, минулої п'ятниці Трамп попросив Тіллерсона піти у відставку, і дипломату довелося перервати своє африканське відрядження цього понеділка, щоб повернутися до Вашингтона.

Чутки про можливу відставку держсекретаря поширювалися з липня. Але тоді Білий Дім усе заперечував. Замість Тіллерсона Трамп висунув на посаду держсекретаря кандидатуру екс-голови ЦРУ Майка Помпео.

Про те, хто такий Майк Помпео і що він говорив про Україну, читайте у статті DT.UA.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі