Глава Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський і міністр закордонних справ Вадим Пристайко навіть не знали про затримку військової допомоги США, повідомив політик в Twitter.
Трамп зазначив, що Зеленський і Пристайко заперечували тиск з його боку.
Republicans & others must remember the Ukrainian President and Foreign Minister both said that there was no pressure placed on them whatsoever. Also, they didn't even know the money wasn't paid, and got the money with no conditions. But why isn't Germany, France (Europe) paying?
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 17, 2019
"Республіканці й інші мають пам'ятати, що український президент і міністр закордонних справ сказали, що на них не чинився тиск. Крім того, вони навіть не знали, що гроші не були виплачені, і отримали гроші без будь-яких умов. Але чому Німеччина, Франція не платять?", – написав Трамп.
Нагадаємо, в п'ятницю, 15 листопада, публічні свідчення давали колишній посол США в Україні Марі Йованович, а наступного тижня повинні виступити наступні свідки: помічник віце-президента Майка Пенси Дженніфер Вільямс; підполковник Олександр Віндман, який очолює департамент у справах Європи у Раді національної безпеки; колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер; співробітник Ради національної безпеки Тім Моррісон; посол США в Євросоюзі Гордон Сондланд; заступник помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії Лора Купер; заступник держсекретаря з політичних питань Девід Гейл і старший директор Ради національної безпеки у справах Європи і Росії Фіона Хілл.
Лідер більшості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл запропонував у середу, 13 листопада, що Верхня палата Конгресу США не припинить судовий процес щодо імпічменту президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.
"Правила імпічменту дуже зрозумілі, коли справа доходить до суду. Я вважаю, що ми повинні дати людям можливість порушити справу, у Палати представників будуть доповідачі, а президента, без сумніву, також будуть представляти юристи", - сказав Макконнелл.
13 листопада, в нижній палаті Конгресу США почалися публічні слухання у справі про імпічмент. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.
Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".