Білий дім опублікував меморандум зі стенограмою квітневої телефонної розмови президента США Дональда Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським. У документі, зокрема, йдеться про те, що в ході бесіди Трамп торкався політичні питання, повідомляє the Washington Post.
У поширеному Білому домі повідомленні наголошується, що це саме меморандум, а не точна розшифровка розмови. У документі говориться, що це не дослівний переказ бесіди, а лише "записи і спогади" співробітників ситуаційної кімнати і Ради національної безпеки, що відповідають за фіксацію розмови.
Сама розмова пройшла 21 квітня. Уточнюється, що Трамп розмовляв зі свого літака Air Force One і лише привітав українського президента з перемогою на виборах.
Публікацію документа анонсував сам Трамп напередодні.
Всього між президентами відбулося дві телефонні розмови. Бесіда в липні спровокувала скандал в США. Джерела стверджували, що глава Білого дому тиснув на українського лідера з метою почати розслідування діяльності одного зі своїх головних конкурентів на президентських виборах - 2020 року, Джо Байдена, і його сина Хантера.
У п'ятницю, 15 листопада, публічні свідчення дасть колишній посол США в Україні Марі Йованович, а наступного тижня повинні виступити наступні свідки: помічник віце-президента Майка Пенси Дженніфер Вільямс; підполковник Олександр Віндман, який очолює департамент у справах Європи у Раді національної безпеки; колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер; співробітник Ради національної безпеки Тім Моррісон; посол США в Євросоюзі Гордон Сондланд; заступник помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії Лора Купер; заступник держсекретаря з політичних питань Девід Гейл і старший директор Ради національної безпеки у справах Європи і Росії Фіона Хілл.
Лідер більшості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл запропонував у середу, 13 листопада, що Верхня палата Конгресу США не припинить судовий процес щодо імпічменту президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.
"Правила імпічменту дуже зрозумілі, коли справа доходить до суду. Я вважаю, що ми повинні дати людям можливість порушити справу, у Палати представників будуть доповідачі, а президента, без сумніву, також будуть представляти юристи", - сказав Макконнелл.
13 листопада, в нижній палаті Конгресу США почалися публічні слухання у справі про імпічмент. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.
Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".