Кандидат на пост президента США від Республіканської партії Дональд Трамп заявив, що плани його суперника на виборах від Демократичної партії Хіларі Клінтон щодо Сирії призведуть до Третьої світової війни через потенційний конфлікт із збройними силами Росії.
"Клінтон може затягнути Сполучені Штати у світову війну зі своєю агресивною позицією щодо вирішення конфлікту в Сирії", - сказав Трамп в інтерв'ю Reutres.
Він зазначив, що перемога над "Ісламською державою" є більш пріоритетною, ніж переконати президента Сирії Башара Асада піти у відставку.
"Ассад - другорядна проблема в порівнянні з ІДІЛ", - заявив Трамп.
Він також піддав сумнівам те, як Клінтон зможе провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним після ряду звинувачень на його адресу.
Агентство Reuters відзначає, що Хіларі Клінтон закликала до створення безпілотної зони і "безпечних зон" на землі, щоб захистити мирне населення Сирії. Деякі аналітики побоюються, що захист цих зон може призвести до прямого конфлікту США з російськими ВПС в Сирії.
"Ви не воюєте з Сирією. Ви воюєте з Сирією, Росією та Іраном, зрозуміло? Росія - ядерна країна, але така, яка може використовувати ядерну зброю проти країн, які тільки заявляють про це", - сказав Трамп.
Раніше видання Bloomberg писало, що президентські вибори в США важливі не тільки для американців. Україна і Сирія стали країнами, де від результату голосування 8 листопада може залежати, як скоро з'являться зміни, які можуть завершити кровопролиття.
У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що поведінка Росії підірвала міжнародні норми і будь-які припущення, що Сполучені Штати зазіхнули на російські інтереси є неправильними.
Видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Росія намагається вести "холодну війну", але вона не СРСР. Окрім ядерної зброї, у Росії нічого не лишилося від величі СРСР. В неї зараз є лише близько половини від 286-мільйонного населення Радянського союзу. А економіку Росії можна порівняти хіба що з іспанською в часи кризи.
Видання New York Times писало, що нова Холодна війна не почалася, але Путіну подобається псувати чужі плани. Низка кіберстратегів і молодих дипломатів скаржаться впродовж останніх дев'яти місяців, що нездатність накреслити межі дозволеного заохотила Путіна з'ясувати, що ще він може зробити, особливо в часи політичного переходу в США.
А колишній міністр оборони України і лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко у коментарі для DT.UA зауважив, що "класичної" холодної війни не буде, сьогоднішні виклики значно неконтрольованіші. Не виконавши роль гаранта безпеки, відведену їй як постійного члена Ради безпеки ООН, Росія сама перетворилася на загрозу війни гарячої, і це вже проблема планетарного масштабу.