Росія намагається вести "холодну війну", але вона не СРСР – Sueddeutsche Zeitung

Поділитися
Росія намагається вести "холодну війну", але вона не СРСР – Sueddeutsche Zeitung Москва не СРСР і не має сил вести Холодну війну проти Заходу. © Flickr/Bradjward
Москва намагається організувати конфронтацію з Вашингтоном на всіх фронтах за чотири тижні до виборів президента в США.

Минулого тижня в Москві озвучили чотири слова, які налякали політиків і громадян на Заході. І ці чотири слова: ядерна зброя, Куба, В'єтнам і ракети.

"Повіяло холодною війною", - пише на сторінках Sueddeutsche Zeitung Юліан Ханс, нагадуючи про те, як минулого тижня Росія раптом відмовилася виконувати угоду про утилізацію радіоактивного плутонію, а в Міністерстві оборони РФ заговорили про відновлення військових баз у В'єтнамі і на Кубі.

Минулий тиждень почався з жорстоких бомбардувань в Алеппо, через які Держсекретар США Джон Керрі оголосив про відмову від переговорів з Москвою про мирну угоду в Сирії. Хоча потім все ж таки поговорив з російською стороною про це. У Вашингтоні знову гадали, як зрозуміти і розгадати плани Володимира Путіна. Тим часом, в Німеччині розмови про поступове пом'якшення санкцій проти Росії, які були введені через російське вторгнення в Україну, припинилися. І натомість почалася дискусія про запровадження нового економічного тиску.

Оглядач зауважує, що Росія намагається організувати конфронтацію з США з усіх можливих питань тоді, коли до виборів нового американського президента лишилося чотири тижні. Хакери крадуть внутрішню переписку Демократичної партії, а російське посольство у Вашингтоні публікує на своїй сторінці в соцмережах фото, на якому російський ракетний комплекс С-300 цілиться в прес-секретаря Білого Дому.

Російський експерт Олександр Гольц зауважує, що відколи Москва почала втручатися у громадянську війну в Сирії, вона перетворилася на опосередкований збройний конфлікт, як в часи Холодної війни. Він нагадав, як Захід і Схід забезпечували і тренували різні сторони на війнах у Афганістані, В'єтнамі чи Нікарагуа.

Читайте також: Путін до енурезу боїться всіляких "кольорових революцій" - російський психолог

"Але в інших сферах ситуацію навряд чи можна порівнювати з Холодною війною. Окрім ядерної зброї, у Росії нічого не лишилося від величі СРСР. В неї зараз є лише близько половини від 286-мільйонного населення Радянського союзу. А економіку Росії можна порівняти хіба що з іспанською в часи кризи", - йдеться в статті.

Раніше видання New York Times писало, що нова Холодна війна не почалася, але Путіну подобається псувати чужі плани. Низка кіберстратегів і молодих дипломатів скаржаться впродовж останніх дев'яти місяців, що нездатність накреслити межі дозволеного заохотила Путіна з'ясувати, що ще він може зробити, особливо в часи політичного переходу в США.

Тим часом, у ЦРУ очікують посилення авторитарної влади Путіна над Росією. На це вказують повідомлення про можливу "велику реорганізацію" російських спецслужб, у ході якої відомства зовнішньої розвідки і внутрішньої державної безпеки об'єднають в єдину структуру, де провідна роль належатиме службі внутрішньої безпеки (ФСБ).

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі