Як наголошується в документі, обмеження вводяться "в контексті рішення президента від 8 травня 2018 року про припинення участі США у Спільному всеосяжному плані дій (JCPOA) і відновленні всіх санкцій, скасованих або припинених у зв'язку з JCPOA".
"Жахлива, одностороння угода (Іранська ядерна угода, – ред.) не змогла досягти основної мети блокування всіх шляхів до створення іранської атомної бомби. Вона надала рятувальні засоби для вбивчої диктатури, яка продовжувала поширювати кровопролиття, насильство і хаос", – заявив Трамп.
Санкції будуть відновлені в два етапи. Перший пакет обмежень, який стосуватиметься автомобільної продукції, дорогоцінних металів, державного боргу, програмного забезпечення, фінансових операцій, набирає чинності в ніч на вівторок, 7 серпня. Другий пакет санкцій, який буде стосуватися головним чином експорту нафти з Ірану, діятиме з 4 листопада.
8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди і продовження розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав дії Трампа. У Брюсселі заявлили, що ЄС, Франція, Великобританія і Німеччина підтримують ядерну угоду і не мають наміру її розривати.
Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний в 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.
Детальніше про наслідки виходу США з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".