Москва не збирається визнавати і виконувати введені США санкції відносно Ірану, спрямовані на переривання поставок нафти з держави, заявив посол Російської Федерації в Тегерані Леван Джагарян в інтерв'ю газеті Коммерсант.
"Ми не визнаємо односторонні американські санкції, з нашої точки зору, вони незаконні", − підкреслив Джагарян, відповівши таким чином на питання про те, чи продовжить Росія закуповувати іранську нафту після листопада.
Також посол нагадав, що до дій Трампа по розірванню угоди Іран твердо дотримувався своїх зобов'язань у рамках ядерної угоди, що неодноразово було підтверджено експертами МАГАТЕ, з якими Іран плідно співпрацював. На його думку, відносно Ірану непридатна мова погроз і ультиматумів - шлях до розв'язання проблеми лежить через площину діалогу.
8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.
Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".