Президент США Дональд Трамп заявив, що США не збираються виконувати роль "світового жандарма" і нести відповідальність за врегулювання всіх конфліктів на планеті, передає NBC.
У ході зустрічі з американськими військовими в Іраку в середу, 26 грудня, Трамп сказав, що США не повинні боротися за кожну націю на Землі, особливо, за тих, хто не хоче за це "платити".
"США більше не можуть бути світовим жандармом (поліцейським). Несправедливо, що це тягар повністю лежить на Сполучених Штатах", - зазначив американський президент.
За словами Трампа, американський контингент перебуває в розкиданих по всьому світу країнах, "про які більшість не чуло".
"Це смішно", - обурився він.
Трамп також висловив упевненість, що його рішення про виведення військ з Сирії є правильним, додавши, що не має наміру від нього відмовлятися.
"Вісім років тому ми оголосили, що направляємо туди військових на три місяці, але так і залишилися там. А тепер ми робимо правильну річ і доведемо це до кінця", - додав президент США.
За його словами, президент Туреччини Реджеп Ердоган пообіцяв йому взяти на себе ліквідацію залишилися в Сирії бойовиків терористичної угруповання "Ісламська держава".
.@FLOTUS Melania and I were honored to visit our incredible troops at Al Asad Air Base in Iraq. GOD BLESS THE U.S.A.! pic.twitter.com/rDlhITDvm1
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 26 грудня 2018 р.
Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава". За даними американських ЗМІ, Пентагон намагався відрадити президента Дональда Трампа від цього кроку.
На тлі рішення Трампа про виведення військ з Сирії міністр оборони США Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку. Глава Пентагону має намір покинути свій пост 28 лютого, щоб за цей час президент зміг підшукати йому заміну. З 1 січня обов'язки міністра оборони виконуватиме заступник голови Пентагону Патрік Шанахан.
Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.
Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент дейтсвовал в тісному контакті з СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робочої партії Курдистану".