Президент США Дональд Трамп вперше прибув з неофіційним візитом до Іраку, щоб відвідати розташовані там війська США, президентський літак приземлився на авіабазі на заході від Багдаду пізно ввечері 26 грудня, передає Радіо Свобода.
Як зазначають американські ЗМІ, для американських військових не анонсований заздалегідь приїзд президента виявився несподіванкою. Офіційний представник Білого дому Сара Сандерс уточнила, що Трамп і його дружина Меланія хотіли подякувати військовим за службу і привітати їх з Різдвом.
При цьому, виступаючи перед військовослужбовцями, Трамп запевнив, що не має наміру скорочувати американську військову присутність в Іраку, де розташовані кілька військових баз США, на яких дислокуються більше п'яти тисяч американських солдатів і офіцерів.
.@FLOTUS Melania and I were honored to visit our incredible troops at Al Asad Air Base in Iraq. GOD BLESS THE U. S. A.! pic.twitter.com/rDlhITDvm1
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 26 грудня 2018 р.
Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава". За даними американських ЗМІ, Пентагон намагався відрадити президента Дональда Трампа від цього кроку.
На тлі рішення Трампа про виведення військ з Сирії міністр оборони США Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку. Глава Пентагону має намір покинути свій пост 28 лютого, щоб за цей час президент зміг підшукати йому заміну. З 1 січня обов'язки міністра оборони виконуватиме заступник голови Пентагону Патрік Шанахан.
Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.
Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент дейтсвовал в тісному контакті з СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада.