Трамп розпорядився посилити правила надання притулку біженцям

Поділитися
Трамп розпорядився посилити правила надання притулку біженцям На кордоні Мексики та США 100 тисяч осіб очікують на рішення про надання притулку
Трамп пропонує стягувати плату за подання заяви на надання притулку.

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який зобов'язує Міністерство юстиції і Міністерство внутрішньої безпеки протягом 90 днів ввести нові правила, що посилюють політику надання притулку особам, які мігрували до США, в тому числі встановити плату за заяви про надання притулку, які на сьогодні можна подавати безкоштовно.

Крім того, Трамп пропонує прискорити процес розгляду справ щодо надання притулку протягом 180 днів, а також посилити правила для працевлаштування, згідно з новими правилами, прохачі притулку не зможуть отримати роботу, поки їх справа розглядається в імміграційному суді.

"Метою цього меморандуму є посилити процедури отримання притулку, щоб убезпечити нашу систему від значних зловживань нашим процесом надання притулку", - йдеться в документі, підписаному Трампом, передає Reuters.

У Службі громадянства та імміграції США розкритикували ініціативи Трампа, назвавши введення платної подачі заяви на надання політичного притулку великою перепоною для більшості біженців.

"Більшість людей, які приїжджають в Сполучені Штати в пошуках притулку, приїжджають в одній сорочці", - повідомила екс-співробітник Служби Вікторія Нілсон.

Президент Союзу імміграційних суддів Ешлі Табаддор вважає відведений Трампом строк у шість місяців для розгляду справ в імміграційних судах нездійсненним. Так як в судах на розгляді у черзі понад 800 тисяч справ, при цьому адекватних ресурсів для своєчасного розгляду цих претензій співробітникам ніколи не надавали.

На сьогодні на кордоні Мексики та США в очікуванні надання притулку знаходяться 100 тисяч осіб, що є рекордним показником за останні 10 років.

Раніше папа Римський Франциск передав 500 тисяч євро біженцям в Мексиці, які залишилися без засобів до існування в очікуванні отримання притулку в США.

Відзначимо, в Україні перебувають на обліку понад 2,5 тисячі біженців з інших країн. Найчастіше з проханням про захист звертаються громадяни Афганістану, Росії, Бангладеш, Сирії, Іраку та Сомалі.

За даними UNHCR, зараз міграційна криза розгортається в Бангладеші та Лівані. Кожен третій біженець є вихідцем із Сирії. Так, більшість сирійців, які покинули свою країну, живуть у Туреччині (3,6 млн), Лівані (968,1 тисячі) і Йорданії (667, 2 тисячі), Німеччині (514 тисяч).

Також на 1% кількість біженців збільшилася в Афганістані. До середини 2018 року в країні їх налічувалося 2,7 мільйона. З них 1,4 мільйона знайшли притулок у Пакистані, 951,1 тисячі – в Ірані і 116,7 тисячі – в Німеччині.

У той же час Південний Судан залишили 2,5 мільйона осіб, 1,1 мільйона з яких тепер живуть в Уганді, 768,1 тисячі – в Судані та 445 тисяч в Ефіопії.

Детальніше про українську міграцію читайте в статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі