Президент США Дональд Трамп публічно закликав владу Туреччини утриматися від агресивних дій проти сирійських курдів. Він також дав зрозуміти, що готовий ввести санкції проти Туреччини, якщо рекомендації Вашингтона в Анкарі не будуть почуті.
"Будь-які непотрібні бойові дії з боку Туреччини матимуть руйнівні наслідки для їхьої економіки і їхньої дуже крихкою валюти", - йдеться в заяві, опублікованій на офіційній сторінці президента у Facebook у вівторок, 8 жовтня.
Говорячи про виведення американського контингенту з Сирії, Трамп запевнив, що США "у жодному разі не залишили курдів". Американський президент назвав курдів "особливим народом і чудовими воїнами", а також повідомив, що США надають їм фінансову і військову допомогу.
"Ми можемо бути в процесі виходу з Сирії, але ми в жожному разі не залишили курдів... Наші відносини з Туреччиною, торгівельним партнером і союзником по НАТО, також були дуже хорошими", - зазначив Трамп, додавши, що в регіоні, який контролюють сирійські курди, перебувають 50 американських військовослужбовців.
Як повідомлялося, 7 жовтня турецька авіація завдала удару по базі курдів з "Сирійських демократичних сил", які разом з США билися проти бойовиків "Ісламського держави". Напередодні Туреччина перекинула до кордону з Сирією десять вантажівок з бронетехнікою і автобус з військовими.
У кінці серпня Туреччина анонсувала нову військову операцію проти курдських загонів на півночі Сирії. Ця операція стане третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" і "Оливкова гілка". В цей раз турецька армія буде діяти на східному березі річки Євфрат.
9 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угруповання "Ісламська держава". Вже у січні армія Туреччини завдала артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті із СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робітничої партії Курдистану".