Наприкінці серпня Туреччина анонсувала нову військову операцію проти курдських загонів на півночі Сирії. Ця операція стане третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" і "Оливкова гілка". Цього разу турецька армія діятиме на східному березі річки Євфрат.
Мета операцій – відтіснити загони самооборони сирійських курдів (YPG) з прикордонної території углиб Сирії. Анкара бачить у сирійських курдах загрозу сепаратизму, побоюючись їх впливу на турецьких курдів, що живуть вздовж кордону із Сирією.
Своєю чергою Сірійські демократичні сили, до складу яких входять загони курдів, виступили проти нової операції Туреччини, заявивши про те, що будь-який неспровокований напад може вилитися в широкомасштабну й довготривалу війну на кордоні, пише DW.
#SDF is committed to the security mechanism framework and has been taking necessary steps to preserve stability in the region. However we will not hesitate to turn any unprovoked attack by Turkey into an all-out war on the entire border to DEFEND ourselves and our people.
- Mustafa Bali (@mustefabali) October 5, 2019
19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угруповання "Ісламська держава". Вже у січні армія Туреччини завдала артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті із СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робітничої партії Курдистану".