Трамп поступово став скептиком щодо Росії - WSJ

Поділитися
Трамп поступово став скептиком щодо Росії - WSJ Москва не змогла отримати бажану вигоду від президенства Трампа. © Facebook/Donald Trump
Очікування появи дружньої до Кремля адміністрації в Білому домі не виправдалися через реальність.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Песков в інтерв'ю ABC News визнав, що попри прихід у Вашингтон нової адміністрації, відносини між США і Росією залишаться поганими.

Але при цьому, він припустив6 що якби президенти Дональд Трамп і Володимир Путін зустрілися особисто, то "з'явився б шанс" покращити нестабільні відносини між країнами. Ці його слова знакові.

Про це на сторінках Wall Street Journal пише експерт Atlantic Council Адріан Каратницький, зауважуючи, що лише кілька місяців тому "у Путіна текла слинка від самої лише думки про президенство Трампа". Він нагадує, що це не дивно, адже республіканець під час вибочої кампанії неодноразово хвалив російського президента, називав НАТО "застарілим" і натякав, що США можуть скасувати санкції і визнати анексію Криму.

Але потім зявилися підозри щодо втручання Росії у процес виборів у США, а також про можливе існування зв'язку між командою Трампа і російським урядом. І чим далі просувається розслідування цих обставин, Білий дім все більше змінює дружній тон на більш жорсткий, і, на думку експерта, навіть войовничий.

"Дружелюбні коментарі Трампа про Путіна викликали опір нетипової коаліції: республіканців, прихильних до жорсткої лінії, демократів, яких роздратувало втручання Росії у вибори, істеблішменту спецслужб і органів національної безпеки, а також ключових лідерів у Європі. Всі разом вони створили достатній тиск, щоб змусити адміністрацію змінити свою політику", - пише Каратницький.

Він нагадує, що Трамп, зрештою, визнав російське втручання у вибори, хоча досі наполягає, що воно нічого не змінило. А люди, яких він призначив на найвищі посади, почали активно критикувати дії Росії мало не одразу, як почали свою роботу.

"Держсекретар Рекс Тіллерсон і постпрел США в ООН Ніккі Хейлі дали чітко зрозуміти, що Америка буде й далі підтримувати Україну", - наголошує експерт, додаючи, що неназваний чиновник в Києві розповів йому, що президента України Петра Порошенка "заспокоїли прямі розмови з Трампом".

Санкції проти Росії за агресію проти України досі діють. Тим часом, Трамп запропонував збільшити оборонний бюджет США на 54 мільярди доларів і активно закликає союзників по НАТО збільшити свої витрати на армію. Навряд чи все це радує Москву.

"Думки про те, що Трамп може укласти так звану велику угоду з Путіним, не зникла остаточно. Лишаються питання щодо того, наскільки Трамп і його близькі радники можуть виявитися чутливими до російського шантажу. Але поки що Білий дім виявився сприйнятливим до тиску, який створили увага преси, контроль з боку Конгресу і консенсус еліт", - йдеться в статті.

Каратницький зауважує, що розслідування щодо втручання Росії у американські вибори і можливого існування зв'язків між новою адміністрацією і російським урядом варто довести до кінця. Всі потенційно слабкі місця Білого дому варто виявити. Та поки що, на думку експерта, можна сказати, що спроба Кремля отримати вигоду від втручання в політичний процес у Вашингтоні провалилася.

Тим часом, американські ЗМІ повідомили, що екс-радник Трампа зустрічався з російськими спецслужбами у 2013 році. У судовій справі щодо російської мережі агентів у США, Картер Пейдж фігурує, як людина, яку намагалися завербувати російські спецслужби. В суді було визначено, що Пейдж передав документи в галузі енергетики російському шпигунові Віктору Піддубному, одному з фігурантів справи.

Нагадаємо, що видання New York Times писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані зі спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадуються, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі