Про це, як повідомляє CNN, він сказав під час останнього інтерв'ю. При цьому телеканал нагадує, що дані розвідки США підтверджують, що саме бойовики-маріонетки Росії на Сході України знищили малайзійський літак. Трампа попросили прокоментувати останній звіт нідерландських слідчих, в якому вказано, що лайнер був збитий ракетою з системи "Бук" російського виробництва. А також запитали про те, що мільярдер на посаді президента США збирається робити, щоб стримувати Росію.
"Бойовики кажуть, що це були не вони. Так, може це була їхня зброя, але вони нею не користувалися, вони не стріляли з неї. Вони навіть кажуть, що інша сторона збила літак, щоб звинуватити їх. Я буду з вами чесним, ви ніколи, мабуть не дізнаєтеся точно, як це було", - сказав Трамп.
Він додав, що вважає авіакатастрофу малайзійського "Боїнга 777" і загибель усіх пасажирів жахливою подією.
"Це так далеко від нас. Нам треба зосередити увагу на поверненні величі Америці. Це жахливо, але ми ніколи не дізнаємося правду. Є лише кілька людей, які її знають. І одним з таких людей може бути президент Володимир Путін. І ми точно можемо сказати, що він не збирається про це говорити", - додав Трамп.
Нагадаємо, 13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ЗРК "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.
Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.
Радбез Нідерландів дійшов висновку, що в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над територією конфлікту в східній частині країни в якості запобіжного предосторожності.
У той же час українська сторона зазначає, що на момент аварії MH17 Україною були дотримані всі рекомендації стосовно безпеки польотів, оскільки управління повітряним простором узгоджується з європейською системою і відбувається відповідно до вимог ICAO.
Як відомо, у липні Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола) утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.