"Ми, лідери Франції, Німеччини, Сполучених Штатів, Канади, Сполученого Королівства, знову заявляємо про наше обурення застосуванням хімічної нервовопаралітичної речовини, відомої як "Новачок", в Солсбері 4 березня. Ми вітаємо прогрес, досягнутий у розслідуванні отруєнь Сергія і Юлії Скрипаль, і приймаємо до відома вжиті вчора звинувачення у вбивстві проти двох підозрюваних. Ми високо оцінюємо роботу британської поліції та всіх тих, хто бере участь у цьому розслідуванні", - йдеться в повідомленні лідерів країн, яке розповсюдив уряд Британії.
Сторони настійно закликали Росію забезпечити повне розкриття своєї програми "Новачок" для ОЗХЗ.
"Ми повністю впевнені в британській оцінці, що обидва підозрюваних були офіцерами російської військової розвідки, також відомої як ГРУ, і що ця операція майже напевно була схвалена на найвищому урядовому рівні", - додали в повідомленні лідери країн.
Лідери також заявили про те, що вони запровадили спільні дії, щоб припинити діяльність ГРУ завдяки найбільшої в історії колективній висилці незаявлених співробітників російської розвідки.
"Вчорашня заява ще більше підсилює наше намір продовжувати руйнувати ворожу діяльність іноземних розвідувальних мереж на наших територіях, підтримувати заборону на хімічну зброю, захищати наших громадян і захищати себе від усіх форм злоякісної діяльності держави, спрямованої проти нас і наших громад", - підкреслюється в повідомленні лідерів країн.
5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні нервовопаралітичним речовиною "Новачок" Скрипалів. Поліцейські підозрюють росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова. Підозрювані, ймовірно, переміщувалися під псевдонімами, а Петров і Боширов не є їхніми справжніми іменами. Правоохоронці Британії вже об'єднали інциденти в Солсбері і Еймсбері в одне розслідування. "Фонтанка" в цей же вечір знайшла нападників, зазначивши, що їхні паспорти справжні і відрізняються лише однією останньою цифрою.
Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей підкреслила, що підозрювані є співробітниками ГРУ Генштабу ЗС РФ, а саме замах напевно було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.
Після оприлюднення нових доказів про причетність росіян до атаки в Солсбері Британія ініціювала екстреного засідання Ради Безпеки ООН.
Зазначимо, державний департамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини.
Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.
За даними слідства, проти Скрипалів була використана нервовопаралітична речовина "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни прийняв рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію та в знак солідарності вислали російських дипломатів. На батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал з висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".