Міністр оборони США Джеймс Меттіс отримав від Трампа ряд певних повноважень, які дозволяють йому застосування сили на американо-мексиканському кордоні у разі загострення ситуації; серед іншого війська можуть застосувати зброю для "летального переконання", повідомило американське інформаційне агентство Associated Press.
"Міністр оборони Джеймс Меттіс заявив у середу, що Білий дім надав йому певні повноваження застосовувати війська для захисту персоналу митної та прикордонної служб на південно-західному кордоні, в тому числі летальної сили у разі необхідності",- зазначає видання.
Це означає, що у певних обставинах війська можуть бути використані для тимчасового затримання мігрантів у тому випадку, якщо ситуація на кордоні вийде з-під контролю, або виникне спалах насильства з боку мігрантів.
У той же час Меттіс відкинув можливість створення таборів утримання для мігрантів. Всі військові, дислоковані на сьогодні на південній межі, виконують виключно роботи по обладнанню інженерних загороджень. Меттіс підкреслив, що військовослужбовці не будуть використані для правоохоронних завдань, так як це заборонено американським законодавством.
Раніше стало відомо, що починаючи з наступного тижня, Міністерство оборони США почне відкликати 5,8 тисячі раніше направлених на кордон з Мексикою військовослужбовців, йшлося у коментарі американським ЗМІ генерал-лейтенанта армії США Джеффрі Б'юкенена, який курирує операцію на південно-західній ділянці американського кордону.
Караван мігрантів з Центральної Америки рухається в бік Сполучених Штатів вже більше місяця. Своїми основними мотивами учасники каравану називають прагнення втекти від насильства в центральноамериканських країнах і забезпечити собі краще життя. 9 листопада Трамп підписав президентський указ, який забороняє надавати притулок тим мігрантам, які потрапили на територію США незаконно.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 25 жовтня заявив, що змушений залучити сили армії для припинення незаконних проникнень мігрантів на територію Штатів з боку Мексики; його заява прозвучала на тлі повідомлень про рух в США через територію Мексики колони мігрантів з кількох тисяч громадян латиноамериканських країн, які біжать від економічної кризи. Мова йшла про 800 військових, які повинні були надати допомогу в охороні кордону. Однак стало відомо, що США збільшили свою присутність на мексиканському кордоні до 15 тисяч військових.