Тисячі жінок протестували в Стамбулі через гендерне насильство

Поділитися
Тисячі жінок протестували в Стамбулі через гендерне насильство
Протестувальниці проти виходу Ердогана з Стамбульської конвенції про гендерне насильство.

У суботу в Стамбулі жінки вийшли на вулиці в знак протесту проти рішення президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана вийти з Стамбульської конвенції з 1 липня. Конвенція, прийнята Радою Європи в 2011 році, спрямована проти насильства по відношенню до жінок і домашнього насильства.

Туреччина була першою країною, яка підписала конвенцію в 2011 році, присвоївши їй назву своєї торгової столиці. З тих пір конвенцію підписали 45 країн, а також Європейський Союз.

Ердоган видав указ про скасування ратифікації Туреччиною конвенції 20 березня. Туреччина офіційно відмовиться від членства 1 липня.

«Люди дійсно побоюються, що їх права, які сьогодні в Туреччині вже знаходяться в дуже важкому становищі, будуть ще більш обмежені [і що] держава буде захищати їх ще менше», - повідомила репортер Шона Бхаттачарья з FRANCE 24.

За її словами, протестувальниці сповнені рішучості продовжувати боротьбу до 1 липня і просять прийняти в парламенті закон, що забезпечує додатковий захист прав жінок.

Конвенція вимагає від її підписників розслідувати заяви про насильство і притягати винних до відповідальності. Крім того, підписанти погоджуються просувати гендерну рівність через законодавство і освіту.

Критики побоюються, що ця відмова призведе до збільшення числа вбивств жінок в Туреччині. Згідно з дослідженням, опублікованим групою із захисту прав жінок Kadin Cinayetlerini Durduracagiz Platformu (Платформа «Ми зупинимо Феміцид»), тільки в травні було зареєстровано 17 випадків  і ще 20 під підозрою. Туреччина не веде офіційних даних щодо вбивств жінок.

«Ці вбивства часто залишаються безкарними, - сказав Марк Піеріні, запрошений вчений з Карнегі-Європа. За його словами, саме тому Стамбульська конвенція стала «вирішальною розрадою» для турецьких жінок.

Під час ратифікації конвенції турецький парламент погодився вжити заходів щодо викорінення насильства над жінками. Асоціація «Жінки і демократія» (Кадем), заступником голови якої є донька Ердогана, також повністю підтримала цей крок.

Але погляди на конвенцію з тих пір змінилися. Консерватори з Партії справедливості і розвитку (AK Party) Ердогана тепер заявляють, що конвенція фактично заохочує насильство, підриваючи традиційні сімейні структури Туреччини.

Ердоган також виправдав свій відхід в березні, звинувативши конвенцію в «нормалізації гомосексуалізму».

За даними правозахисної організації We Will Stop Femicide Platform, в минулому році 300 жінок були вбиті, а в цьому році 177 жінок.

Відзначимо, 10 років тому Україна підписала Стамбульську конвенцію, спрямовану на боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством. Однак статистика показує, що насильство над жінками та домашнє насильство залишаються однією з найважливіших соціальних проблем в Україні, які вимагають комплексної відповіді. Згідно з дослідженням ООН, кожна шоста жінка принаймні в якійсь формі стає жертвою насильства від своїх партнерів.

За даними ОБСЄ, 64% українців вважають, що насильство над жінками є поширеним феноменом, 67% жінок говорять, що вони переживали психологічне, фізичне або сексуальне насильство з боку своїх партнерів або інших осіб у віці від 15 років. Тільки половина жінок вважають, що вони знають, що треба робити в разі насильства. Менше половини жінок - 47% - вважають, що вони погано поінформовані або зовсім не знають, що робити в такій ситуації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі