У Туреччині вихід зі Стамбульської конвенції пояснили неможливістю «нормалізації гомосексуалізму»

Поділитися
У Туреччині вихід зі Стамбульської конвенції пояснили неможливістю «нормалізації гомосексуалізму»
В урядовому відомстві заявили про подвійні сенси конвенції.

У Туреччині, де напередодні оголосили про вихід зі Стамбульської конвенції про боротьбу з насильством щодо жінок, у зв'язку з чим пройшли масові протести, заявили про підміну її суті. В управлінні зі зв'язків з громадськістю президента сказали, що конвенція використовувалася для «нормалізації гомосексуалізму», передає Anadolu.

У заяві відомства сказано, що первинна мета щодо захисту прав жінок «була захоплена групою людей, які намагаються нормалізувати гомосексуалізм», що є несумісним з соціальними і сімейними цінностями в країні. Там також нагадали, що Туреччина стала не єдиною державою, де з'явилися сумніви з приводу конвенції. Болгарія, Угорщина, Чехія, Латвія, Литва і Словаччина не ратифікували її, вказали в управлінні зі зв'язків з громадськістю.

У заяві також говориться, що вихід Туреччини «ні в якому разі не означає», що в країні не будуть захищати безпеку жінок, вказавши, що тут будуть проведені реформи для того, щоб боротися зі зростаючим насильством по відношенню до жінок.

Євросоюз закликав Туреччину скасувати вихід з Стамбульської конвенції. Верховний представник Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель сказав, що глибоко жалкує і не розуміє такий крок.

Конвенція Ради Європи, підписана в Стамбулі, зобов'язувала запобігати і викорінювати насильство в сім'ї на юридичному рівні. Турецькі консерватори стверджують, що Стамбульська конвенція підривала сімейні цінності. Вони також вороже ставляться до принципу гендерної рівності та розглядають його як пропаганду гомосексуалізму. Туреччина вважає, що права жінок захищають внутрішні закони, а не якісь зовнішні регулювання.

Критики виходу з Стамбульської конвенції заявили, що країна ще більше віддалиться від цінностей Євросоюзу, кандидатом на вступ до якого вона залишається.

Рішення Ердогана послідувала після того, як в цьому місяці він оприлюднив судові реформи, які, за його словами, поліпшать права і свободи, а також допоможуть відповідати стандартам ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі