Майже 70% жінок кажуть, що переживали насильство — глава Офісу Ради Європи в Україні

Відео
Поділитися
Майже 70% жінок кажуть, що переживали насильство — глава Офісу Ради Європи в Україні © Oxu.az
Десять років тому Україна підписала Стамбульську конвенцію, яка спрямована на боротьбу з насильством стосовно жінок та домашнім насильством.

Рада Європи визнає, що гендерна нерівність є першопричиною насильства над жінками та домашнього насильства. З часів підписання Україною Стамбульської конвенції в 2011 році, в національному законодавстві щодо запобігання й боротьби з насильством проведено внесено багато змін. Водночас статистика показує, що насильство над жінками та домашнє насильство залишаються однією з найважливіших соціальних проблем в Україні, які вимагають комплексної відповіді. Про це заявив глава Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов під час онлайн-крулого столу з нагоди 10-ї річниці Стамбульської конвенції "Чому ратифікація важлива для України?".

Він нагадав, що Стамбульська конвенція є першим юридично обовязковим документом, який заснував структурні звязки між насильством над жінками та гендерною нерівністю.

"Завдяки захисту жертв переслідування кривдників та скоординованій політиці, Стамбульська конвенція є по суті золотим стандартом у боротьбі з насильством над жінками та домашнім насильством. Також важливо пам’ятати, що насильство над жінками є частиною більш широкої основи прав людини. Стамбульська конвенція також є важливим інструментом для підтримки прав людини, від чого виграє все суспільство. 34 країни вже визнали це, ратифікувавши конвенцію", - сказав Ньорлов. 

Глава Офісу Ради Європи в Україні зазначив, що єдина мета Стамбульської конвенції полягає в захисті жінок від насильства.

Відповідно до дослідження ООН, проведеного через три роки після підписання конвенції Україною, кожна шоста жінка принаймні в якійсь формі стає жертвою насильства від своїх партнерів.

За даними ОБСЄ, 64% українців вважають, що насильство над жінками є розповсюдженим феноменом, 67% жінок кажуть, що вони переживали психологічне, фізичне або сексуальне насильство з боку своїх партнерів чи інших осіб у віці від 15 років. Тільки половина жінок вважають, що вони знають, що треба робити у випадку насильства. Менше ніж половина жінок – 47% - вважають, що вони погано проінформовані або зовсім не знають, що робити в такій ситуації.

Більшість жінок в Україні, які переживали насильство з боку свого нинішнього, колишнього партнера чи іншої особи не зверталися до поліції, не повідомляли про такі серйозні інциденти.

Відповідно до статистики української поліції, в 2020 році правоохоронці отримали 2 807 тисяч звітів і скарг про насильство чи інших скарг, пов’язаних з домашнім насильством.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі