Тільки Франція і США вважають боротьбу з ІД своїм основним пріоритетом - NYT

Поділитися
Тільки Франція і США вважають боротьбу з ІД своїм основним пріоритетом - NYT Сполучені Штати, Росія і Франція можуть створити спільний союз для боротьби з ІГ
Франції про новий альянс в боротьбі проти "Ісламської держави" легше сказати, ніж зробити.

Атаками на громадянськи мети "Ісламська держава" зробила те, чого не могли зробити раніше дипломати: міжнародний порядок було змінено – тепер Сполучені Штати, Росія і Франція можуть створити спільний союз для боротьби з терористичною групою, пише The New York Times.

У кожної з цих країн в даний час є свої власні причини для наміри знищити ІД. Президент США Барак Обама дав встиг запропонувати встановлення більш тісної співпраці з РФ для боротьби з ІД.

При цьому між Обамою і президентом РФ Володимиром Путіним є ряд фундаментальних розбіжностей, які "не розчинилися" після терактів в Парижі.

"Це, звичайно, добре, і для нас, і для Франції, що буде більш скоординований підхід до авіаударам в Сирії", - говорить Карен Донфрід, колишній радник Білого дому, який в даний час є президентом німецького Маршалл Фонд Сполучених Штатів. "Але в питанні Росії та її боротьби проти ІД я не думаю, що кожен з нас знає, як це буде. Я як і раніше скептично дійсно, що наші інтереси тут збігаються", - підкреслює вона.

Строб Телбот, президент Інституту Брукінгса і колишній заступник держсекретаря, заявив, що будь-який реальний такий союз вимагатиме "сейсмічних" змін у підході росіян до Сирії, де вони кажуть, що намагаються боротися з тероризмом, однак на ділі видно їх схильність до збереження режиму Асада.

Наскільки складно буде створити таку коаліцію – це питання обговорювалося під час переговорів французьких дипломатів під час засідання Радбезу ООН. Росія ж винесла свою пропозицію самостійно, "піднявши" проект резолюції про співробітництво в боротьбі з ІД), на прийнятті якого раніше наполягала.

Помічники американського президента сказали, що Обама був налаштований скептично, але в процесі засідань за участю Туреччини, Філіппін, Австрії протягом декількох останніх днів, він і його держсекретар Джон Керрі, все ж заявили про можливості Росії і Сполучених Штатів працювати спільно для боротьби з ІД.

Після зустрічі з Путіним у минулі вихідні в Туреччині Обама сказав, що РФ є "конструктивним партнером". "Проблема була в їх первісному військове вторгнення в Сирію, вони були більш зосереджені на тому, щоб надати підтримку президента Асада", - водночас зазначив президент США.

"Олланд під величезним тиском у себе вдома після терактів намагається взяти дипломатичну ініціативу. Відчувши шанс на зближення, він планує відправитися в Вашингтон у вівторок, щоб зустрітися Обамою, а потім до Москви, щоб зустрітися з Путіним", - йдеться в статті. Президент Франції сказав у середу, що він хоче, щоб "велика коаліція" діяла "рішуче" проти "Ісламської держави".

"У адміністрації Обами є підозри, що за наміром РФ зміцнити режим Асада, ховається реальна мета Росії - відвернути увагу від України - по суті, торгувати статусом-кво для співпраці на Близькому Сході", - йдеться в статті. "Чи ми готові відмовитися від України?", - задається питанням Іво Х. Даалдер, колишній представник США в НАТО, а нині президент Чиказької ради з глобальних питань. "Я боюся, що ми можемо потрапити в цю пастку", - сказав він.

Крім США, Росії і країн Європи є й інші гравці в Сирії, зокрема, Туреччина, Іран, Ірак і Саудівська Аравія. Керрі працює над досягненням консенсусу між ними. Але, як сказав Даалдер, "крім Франції та Сполучених Штатів на даний момент ніхто не думає про боротьбу з ІД як головний пріоритет". "Без цього я не розглядаю це як нову коаліцію", - додав він.

Президент України Петро Порошенко вважає помилкою довіру Заходу до Путіна у питанні Сирії. Український президент взявся "боротися" проти тероризму в Сирії в той же час, коли підтримує терористів в Україні.

В цей же час, видання The Times писало, що Захід може знищити "Ісламську державу" без допомоги Путіна. Військові експерти кажуть, що 15 тисяч американських солдатів буде достатньо, щоб це зробити. Їй підтримає союзна армія Іраку, а також курди і бійці "Вільної сирійської армії" в Сирії.

Тим часом, оглядач Rzeczpospolita писав, що Путін захоче дозвіл Заходу на розправу з Україною в обмін на війну проти ІД. Захід, швидше за все, погодиться на обидві умови Росії, оскільки це все одно менша ціна, ніж та, яку американці заплатили в Іраку і Афганістані.

Видання Wall Street Journal писало, що Путін сподівається, що його ізоляція від Заходу закінчилася. При цьому чиновники США запевняють, що відносини США і РФ ніяк не змінилися і в нинішньому порядку денному немає жодних спільних планів країн щодо Сирії. Також президент Барак Обама на зустрічі в рамках G20 закликав Путіна вивести війська з України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі