Про це в редакційній статті пише французьке видання Le Monde, нагадуючи, що спочатку Москва несподівано визнала, що російський авіалайнер А321 в Єгипті впав через теракт, хоча раніше вона заперечувала таку версію. Але тепер це було необхідно для того, щоб вписатися в нову ініціативу президента Франції. Так Кремль отримав "законні підстави" для ведення бойових дій на території Сирії.
Також Путін наказав російському військовому командуванню ставитися до сил Франції як до союзників. І на додачу Путін несподівано погодився на реструктуризацію боргу України. Це рішення, щоправда, навряд чи можна пов'язати з Близьким Сходом. Однак воно підтверджує прагнення Росії змінити відносини із Заходом.
Оланд почав прислуховуватися до порад об'єднати сили з Росією проти "Ісламської держави" після терактів 13 листопада, коли війна з тероризмом стала знову пріоритетом.
"Але не варто відриватися від реальності. Попри те, що Росія несподівано почала активніше бомбити "Ісламську державу", не варто забувати, що з вересня 80% її авіаударів, згідно з даними Пентагона, були націлені проти поміркованих опозиціонерів, які воюють проти режиму Башара Асада. Основна причина Росії для втручання в Сирії – це бажання повернутися за спільний стіл великих держава", - йдеться в статті.
Видання зауважує, що Путін також хоче запобігти розвалу Сирії і зберегти при владі свого союзника Асада для того, щоб захистити інтереси Росії в цій країні. Всі його останні заяви свідчать про те, що він досі "бореться" із Заходом.
Не виключено, що за певних умов Путін погодиться позбутися Асада. Але, торгуючись за це і російську допомогу у війні проти "Ісламської держави", Захід не повинен продавати свої цінності, через які він підтримує Україну. В цей же час, президент України Петро Порошенко вважає помилкою довіру Заходу до Путіна у питанні Сирії. Український президент взявся "боротися" проти тероризму в Сирії в той же час, коли підтримує терористів в Україні.
В цей же час, видання The Times писало, що Захід може знищити "Ісламську державу" без допомоги Путіна. Військові експерти кажуть, що 15 тисяч американських солдатів буде достатньо, щоб це зробити. Їй підтримає союзна армія Іраку, а також курди і бійці "Вільної сирійської армії" в Сирії.
Тим часом, оглядач Rzeczpospolita писав, що Путін захоче дозвіл Заходу на розправу з Україною в обмін на війну проти ІД. Захід, швидше за все, погодиться на обидві умови Росії, оскільки це все одно менша ціна, ніж та, яку американці заплатили в Іраку і Афганістані.
Видання Wall Street Journal писало, що Путін сподівається, що його ізоляція від Заходу закінчилася. При цьому чиновники США запевняють, що відносини США і РФ ніяк не змінилися і в нинішньому порядку денному немає жодних спільних планів країн щодо Сирії. Також президент Барак Обама на зустрічі в рамках G20 закликав Путіна вивести війська з України.