Тільки 36% працюючих жінок у світі мають право на оплачувану декретну відпустку - МОП

Поділитися
Тільки 36% працюючих жінок у світі мають право на оплачувану декретну відпустку - МОП Близько третини працюючих жінок у світі мають право на грошові виплати під час відпустки по вагітності та пологах
Більшість жінок у світі не можуть розраховувати на право надання декретної відпустки та його оплату.

У новому дослідженні "Соціальний захист дітей: основні тенденції у сфері політики і статистичні дані", проведеного Міжнародною організацією праці, повідомляється, що величезне число матерів і дітей в світі як і раніше не мають необхідних гарантій охорони материнства.

Згідно з доповіддю, лише 36% працюючих жінок у світі мають право на грошові виплати під час відпустки по вагітності та пологах. Проте в результаті неефективного виконання відповідних законів у деяких країнах на практиці допомоги отримують лише 28% жінок у світі.

У дослідженні говориться, що за останні роки різко зросла кількість програм невеликих грошових виплат, при цьому зберігається істотний розрив у наданні адекватних регулярних виплат.

За даними доповіді, в 108 країнах реалізуються закріплені в законодавстві спеціальні програми допомоги на дитину, але часто вони охоплюють лише невеликі групи населення.

Глава Департаменту соціального захисту МОП Ізабель Ортіз звертає увагу на негативний вплив заходів з посилення податково-бюджетної політики в Європі на жінок і дітей. У період з 2008 по 2013 рік у країнах Європейського союзу рівень бідності серед дітей зріс у 18 країнах з 28 країн – сказала Ортіз.

У доповіді також зібрані дані по тривалості декретних відпусток. Найбільша тривалість декретної відпустки спостерігається в країнах колишнього СРСР. Наприклад, у Вірменії, Росії та Таджикистані тривалість відпустки по вагітності та пологах становить 140 тижнів. В Азербайджані, Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Узбекистані та Україні – 126 тижнів. У той же час у В'єтнамі декретна відпустка триває всього 6 тижнів, а у США роботодавці взагалі не зобов'язані її сплачувати.

Наголошується, що кілька країн з малими та середніми доходами запровадили надання допомоги для матерів і дітей або збільшили оплачувану відпустку по вагітності та пологах. Тим не менш, все ще спостерігаються значні прогалини в сфері охоплення.
Всупереч поширеній думці, запровадження виплат по вагітності та пологах не обов'язково має вдарити по економіці. Так, у доповіді наводяться приклади 57 країн з низькими доходами і з доходами нижче середніх, які показують, що введення загального базового допомоги по вагітності та пологах обійдеться приблизно 0,41% ВВП.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі