Тіхановська попросила Радбез ООН направити до Білорусі моніторингову місію

Відео
Поділитися
Тіхановська виступила зі зверненням до Радбезу ООН.

Білоруська опозиціонерка Світлана Тіхановська через ситуацію в Білорусі виступила зі зверненням в Раді безпеки ООН. Трансляцію виступу кандидатки в президенти вів телеканал "Наше время".

"Протести почалися після цинічних спроб пана Лукашенка вкрасти голоси людей. Тому вимоги нації прості: негайне припинення насильства, негайне звільнення всіх політв'язнів і вільні, справедливі вибори. Є тільки одна перешкода - Лукашенко", - заявила Тіхановська.

Вона додала, що Лукашенко "вчепився за владу" і відмовляється слухати свій народ і представників влади. За словами Тіхановської, "білоруси прокинулися і точка неповернення пройдена".

"Нам потрібна допомога ООН, щоб зупинити подальше порушення прав людини і неповагу до людини. Ми просимо ООН засудити використання сили з боку білоруської Служби безпеки проти учасників протесту. Ми закликаємо до того, щоб спеціальна сесія ООН обговорила права людини в Білорусі. Ми просимо у ООН направити моніторингову місію в Білорусь, щоб стежити за ситуацією. Ми також вимагаємо, щоб спеціальний доповідач щодо Білорусі зміг в'їхати в країну", - заявила Тіхановська.

Вона також висловила вимогу звільнити всіх політв'язнів, і припинити залякувати опозиціонерів.

"Співпраця з режимом Лукашенка в цей момент означає підтримку порушень і подальше порушення прав людини. Я закликаю міжнародну спільноту використовувати всі механізми припинити такі порушення. Включаючи введення санкцій проти тих людей, які скоюють злочини проти людства. Також я хочу підкреслити, що Лукашенко більше не представляє Білорусь", - додала Тіхановском.

Вона заявила про готовність до діалогу з усіма країнами, які поважають суверенітет і територіальну цілісність Білорусі.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

У результаті Міністерство закордонних справ Латвії включило до списку санкцій і оголосило персонами нон ґрата 30 громадян Білорусі, серед яких Олександр Лукашенко. Естонія і Литва також заборонили в'їзд Лукашенку і ще 29 чиновникам.

Заступник голови білоруського МЗС Олександр Глаз не дуже дипломатично відгукнувся про дії урядів держав Балтії, які не визнають Лукашенка легітимним президентом через фальсифікацію виборів.

Водночас, за даними ЗМІ, Європейський Союз не введе санкції проти Лукашенка оскільки проти цього виступає Німеччина за підтримки Франції та Італії. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі