Тихоокеанська сміттєва пляма досягла розмірів трьох Францій і продовжує збільшуватися

Поділитися
Тихоокеанська сміттєва пляма досягла розмірів трьох Францій і продовжує збільшуватися Сміттєва пляма в переважній своїй частині складається із пластика
Сміттєву пляма було виявлено вченими ще в 1980-х роках на просторі від Каліфорнії до Гавайських островів

Людство знаходиться на межі масштабної екологічної катастрофи через своє безвідповідальне ставлення до навколишнього середовища, природи і забруднення світового океану, повідомляє journalist.today.

Так, в районі Великої тихоокеанської сміттєвої плями зібралося величезне скупчення пластику в світі. Виявлена ще в 1980-х, сміттєва пляма продовжує швидко збільшуватися і сьогодні покриває простір площею понад 16 млн кв. км, що в рази більше попередніх оцінок.

Всупереч уявленням, що пляма не виглядає як "сміттєвий острів" і з боку може здатися цілком нешкідливою, не відповідає дійсності. Велика частина пластику напівпрозора і перетворилася в трильйони дрібних, майже непомітних частинок. Але разом вони, як показали дослідження, проведені в океані на просторі від Каліфорнії до Гавайських островів, дають величезну масу в 87 тис. тонн, яка губить морські організми.

Це сміття в переважній своїй частині складається з пластику, поліетилену і поліпропілену. Близько 75% маси сміття припадає на великі фрагменти розміром більше 5 см, кількість дрібних частинок оцінюється більш ніж в трильйон, пише Naked-science.

Майже 46% пластикового сміття припадає на старі рибальські мережі, хоча траплялися фрагменти пляшок і контейнерів, упаковки і канатів з датами до 1977 року. Всі ці відходи в три рази перевищують територію Франції і являють собою очевидну і великомасштабну загрозу морським екосистемам і всьому океану.

У цьому році площа морського крижаного покриву в Арктиці виявилася однією з найнижчих в історії. Як підкреслюють вчені, останні чотири роки зимовий морський максимум показує однаково низькі значення.

У цьому році дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого в самій північній точці Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вище, ніж в Європі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі