Про це сьогодні пише американське видання New York Times, оглядач якого іронізує, що, можливо, у тигра "є свої територіальні амбіції, як і у Путіна".
"Втеча тигра призвела до своєрідного дипломатичного інциденту, коли з'ясувалося, що тварині президента Путіна на китайській території загрожує небезпека", - йдеться в статті.
Російські природоохоронні служби виявили Кузю в Китаї завдяки електронному маяку. Вони побоюються, що тигр може стати жертвою браконьєрів. Китайські браконьєри полюють на рідкісного хижака і продають його шкуру за 10 тисяч доларів.
МЗС Китаю вже заявив, що країна робить все можливе, щоб знайти і захистити Кузю.
"Цей інцидент породив численні жарти. В Китаї попереджають, що Кузя може бути російським шпигуном, а в Росії жартують, що тигр втік від авторитарного режиму Путіна", - йдеться в статті.
Директор російського відділення Міжнародного фонду захисту тварин Марія Воронцова пояснює, що у втечі тигра немає ніяких політичних мотивів.
"Кожній тварині потрібне середовище для проживання з достатньою кількістю здобичі і можливістю зустріти особу жіночої статі", - жартує експерт.
Президент Росії часто фотографується з тваринами. Зокрема, преслужба Кремля публікувала фото, на яких Путін бавиться з собаками, літає з білими журавлями і позує з голим торсом верхи на коні. Раніше екологи закликали бойкотувати російську деревину через амурських тигрів. !zn