The Guardian: Виснажені солдати Росії скаржаться на своє тяжке становище на Сході України

Поділитися
Відсутність підготовки, підтримки, продовольства і обладнання, а також відправки на війну дуже на довго підривають мораль російських загарбників.

Російський наступ на сході України приніс деякі успіхи на полі битви. Окупаційні сили почали поволі просуватися вперед у запеклих боях на Донбасі. Але ці здобутки коштували дуже дорого російській армії.

Докази говорять про великі втрати. А деякі підрозділи майже повністю виснажені в той час, як війна триває вже більше 100 днів, - пише The Guardian. Конфлікт затягнувся. І деякі російські солдати почали публічного звертатися до Владіміра Путіна з вимогою «розслідувати», чому вони перебувають у таких тяжких умовах на полі битви і чи їхня відправка на фронт взагалі законна. На двох відео російські бійці на окупованій частині Донбасу скаржаться на погані умови і довготривалі відправки на фронт, які їх виснажують.

«Наш персонал зіштовхнувся з голодом і холодом. Довгий період ми були взагалі без матеріальної, медичної чи продовольчої підтримки. Зважаючи на наші умови перебування і той факт, що серед нашого особового складу є люди з хронічними медичними проблемами, люди з психічними проблемами, виникає багато питань, які ігноруються на високому рівні в штабах», - поскаржилися бойовики з так званого «113 полку» з окупованого Донецька.

В іншому інтерв’ю російський солдат, який брав участь в боях поблизу Києва і Харкова, а тепер був відправлений на Донбас, скаржився на виснаження. Він розповів, що навіть звернувся до юриста і поскаржився на те, що не бачився з дружиною вже багато місяців.

«Я воюю в Україні з самого початку війни, минуло вже більше трьох місяців. Це виснажує. Весь мій підрозділ хоче у відпустку. Але наше командування каже, що не може замінити нас зараз», - сказав The Guardian Андрєй, який служить у 37-й окремій гвардійській мото-стрілецькій бригаді з Бурятії.

Його скарги співпадають з повідомленнями про те, що у Росії виникли труднощі з проведенням ротації в своїй виснаженій армії. Зусилля з вербування нових бійців підриває небажання Кремля відкрито називати війну проти України «війною». Російська влада продовжує наполягати, що проводиться так звана «спеціальна операція».

«Російська армія добре підходить для коротких кампаній високої інтенсивності із застосуванням важкої артилерії. Але вона не підходить для підтримки окупації чи війни на виснаження, для яких потрібна велика кількість сухопутних сил. І саме в такому напрямку цей конфлікт зараз і розвиваються. У російської армії немає достатньої чисельності, щоб проводити ротації, якщо значна частина бойової сили погрузне у війні», - пояснили експерти Майкл Кофман і Роб Лі.

Для російських солдатів це означає, що вони застрягли у запеклих боях з загартованим війною ворогом, готовим захищати свою батьківщину.

«Три місяці битв вже здаються довшими, ніж чотири роки, які я провів у армії в мирні часи. Я вже звернувся до юриста через інтернет, який сказав мені, що, за законом, генерал може тримати нас тут, поки контракт не закінчиться. Тож ми нічого не можемо зробити», - сказав Андрєй.

Але, як пише The Guardian, цим професійним підрозділам армії Росії ще пощастило. Тому що завербовані бойовики з так званих «ДНР» і «ЛНР» кажуть, що їх кинули в бій без будь-якої підготовки. Відео свідчать, що у багатьох з них просто немає базового спорядження на зразок бронежилетів. До того ж вони озброєні старими гвинтівками.

«Наша мобілізація була проведена незаконно, без медичної комісії. Більше 70% - це ті, кого раніше комісували, тому що вони фізично не можуть битися. Більше 90% ніколи не воювали раніше і бачать автомат Калашникова вперше. І нас кинули на передову», - поскаржився один з бойовиків.

Російська пропаганда стверджує, що на окупованій частині Донбасу люди «готові битися за батьківщину». Але місцеві кажуть, що вулиці в містах стали порожні. А чоловіки ховаються від примусової відправки на війну. Тим часом, втрати серед російських офіцерів зростають. Репортер державного телеканалу «Россия-1» повідомив, що генерал Раман Кутузав був вбитий, коли керував боєм на сході України. Таким чином, він став щонайменше четвертим російським генералом, який загинув в бою. В Україні називають вищу цифру.

«Генерали ведуть солдатів в атаку, тому що не вистачає полковників», - сказав російський журналіст Алєксандр Сладков.

Західні чиновники кажуть, що російські офіцери середнього та молодшого рангу також зазнали важких втрат, «оскільки вони несуть безкомпромісний рівень відповідальності за результати своїх підрозділів».

«Аналогічним чином, молодшим офіцерам доводиться керувати тактичними діями найнижчого рівня, оскільки в армії не вистачає добре підготовлених та уповноважених сержантів, які виконують цю роль у західних силах», - пояснили британські розвідники минулого тижня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі