The Guardian розповідає, як виробляються вакцини проти COVID-19 і чому виникає дефіцит препаратів

Поділитися
The Guardian розповідає, як виробляються вакцини проти COVID-19 і чому виникає дефіцит препаратів © https://kyivcity.gov.ua/
Світ виявився недостатньо готовим до налагодження масового виробництва вакцин.

Коли кілька місяців тому в багатьох країнах були затверджені перші вакцини проти COVID-19, у людей з’явилася надія, що кінець пандемії майже досяжний. Однак мало хто думав про величезні логістичні проблеми, пов’язані з масовим виробництвом та доставкою мільярдів доз вакцин у всьому світі. Цю проблему яскраво підкреслили політичні суперечки щодо того, хто повинен отримувати вакцини, які препарати та з яких заводів на тлі дефіциту – все це переросло у вакцинний націоналізм. Однак, налагодження масового виробництва вакцин є складним процесом, тому дефіцит препаратів став цілком очікуваним явищем, пише британська газета The Guardian.

Існувало два широких підходи до широкомасштабного виробництва вакцин проти COVID-19. Щеплення Oxford / AstraZeneca опирається на добре перевірений підхід, при якому лабораторні клітинні культури виробляються у великих «біореакторах».

Інша, нова технологія отримання мРНК-вакцин, таких як Pfizer та Moderna, включає генетичний матеріал для модифікованого спайкового білка вірусу, що виробляється в лабораторії, а потім поєднується з ферментами та нуклеотидами, які поміщаються в крихітні жирові оболонки.

Кожна технологія має свої проблеми, коли мова йде про збільшення масштабів масового виробництва.

Зазвичай виробництво такої вакцини, як від Oxford / AstraZeneca, може зайняти від шести до дев'яти місяців, хоча зараз це відбувається швидше. Найбільша проблема пов’язана з так званою «клітинною масою», яка залежить від стану здоров'я основної культури клітин. Будь-які проблеми контролю якості - наприклад, що стосуються температури, вологості або порушеної стерильності - можуть призвести до меншої кількості вакцини в кінці процесу, що є проблемою, яка спостерігалася на деяких виробничих потужностях AstraZeneca у всьому світі.

Здавалося б, що більш-менш однакові виробничі потужності вироблятимуть однакову кількість вакцини, насправді «врожайність» може сильно відрізнятися.

Попри те, що вакцини на основі мРНК певною мірою є простішими для виробництва, а для отримання сильної реакції на антитіла потрібно набагато менше вакцини, нова технологія означає, що ключові інгредієнти - такі як жирові бульбашки та нуклеотиди, необхідні для виробництва, можуть зіштовхнутися з дефіцитом.

Виробники вакцин обох видів намагалися швидко збільшити масштаби виробництва, але їм також може не вистачати виробничих потужностей.

Ще одне питання полягає в тому, що деякі виробники, які постачають ключові елементи, необхідні для таких вакцин, чекали, поки нові препарати дійсно покажуть реальний прогрес, перш ніж ризикнути взяти участь у нарощуванні власного виробництва.

Для прикладу Білл Гейтс ще в квітні минулого року писав, що масштаби пандемії кидають серйозний виклик для масової вакцинації. Але в той час, як глобальний альянс вакцин та деякі уряди вкладали гроші у науково-дослідні та виробничі потужності для вакцин, у світі було багато інших помітних недоліків, які створили затримки та призвели до дефіциту вакцин.

Деякі експерти кажуть, що фармацевтична промисловість, хоч і є величезною, не структурована для таких комплексних глобальних зусиль, необхідних для виробництва мільярдів доз вакцини за короткий термін, включаючи навіть виготовлення предметів, необхідних для зберігання препаратів, таких як скляні флакони, багато з яких постачаються з декількох країн, включаючи Індію та Китай.

"Швидкість науки у розробці вакцин проти коронавірусу була дійсно дивовижною, але на шляху до виготовлення щеплень деякі інші важливі речі відійшли на другий план. Я справді вважаю, що люди були так зосереджені на розробці вакцин, що просто забули про те, що знадобиться для налагодження масового виробництва препаратів", - каже академік Бредфордського університету Ліз Брін.  

Крім того, серйозною проблемою став так званий вакцинний націоналізм. Оскільки багато країн зіштовхнулися з дефіцитом доз щеплень, вакцинний націоналізм став справжньою загрозою, яка може спровокувати обмеження експорту готових вакцин та сировини, резюмує видання.

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі