The Guardian опублікував всього 1% таємних матеріалів Сноудена

Поділитися
The Guardian опублікував всього 1% таємних матеріалів Сноудена опублікував всього 1% таємних матеріалів Сноудена
Керівництво видання не має антидержавних цілей. За їхніми словами, журналісти газети є патріотами і піклуються про демократію і свободу преси.

Всього 1% матеріалів, переданих пресі колишнім співробітником американської розвідки Едвардом Сноуденом, було опубліковано газетою Guardian. Про це повідомив її головний редактор Алан Ресбріджер.

За словами Ресбріджера, його газета не має антидержавних цілей. Він зазначив, що журналісти газети є патріотами і піклуються про демократію і свободу преси.

Також редактор повідомив, що високопоставлені члени британського уряду і вашингтонської адміністрації говорили йому: публікація матеріалів Сноудена газетою не зашкодила національній безпеці.

У жовтні на засідання іншого парламентського комітету було викликано керівників британських розвідувальних служб, які розкритикували публікації газета Guardian, заявивши, що вони поставили під загрозу безпеку країни, передає ВВС.

Проте Алан Ресбріджер заявив, що звинувачення є досить нечіткими та не спираються на конкретні сюжети. "Тут можуть бути різні думки, - сказав він. - Ці звинувачення дуже важко оцінити по суті, тому що ніяких доказів не надано".

"Є країни, і це звичайно не демократичні країни, де пресу позбавлено можливості писати про таке і де служби безпеки реально втручаються в роботу газетних редакторів, - продовжував він. - Але ми живемо зовсім в іншій країні, і ми любимо її за це!".

При цьому Алан Ресбріджер сказав, що не може відповісти на питання члена комітету консерватора Майкла Елліса про те, чи порушив він закон про тероризм, повідомивши імена співробітників спецслужб іншим журналістам, в тому числі і за кордоном.

Редактор заявив, що його газета дуже суворо відбирала матеріали для публікації і не розкривала імена посадових осіб.

За його словами, документи, викрадені Едвардом Сноуденом, зберігаються в чотирьох місцях - в редакції газети Guardian, в редакції газети Washington Post, в Ріо-де-Жанейро і в Німеччині.

При цьому редактор заявив, що інші редактори провідних світових газет також брали участь у прийнятті рішень про публікації різних документів американського Агентства національної безпеки, розсекречених Сноуденом.

На запитання голови комітету Кіта Ваза, чи неопубліковані досі документи у безпечному місці, Ресбріджер відповів ствердно.

Нагадаємо, документи, що розповідають про розроблені американськими спецслужбами програми стеження за інтернетом, було передано пресі Едвардом Сноуденом влітку 2013 року. Згідно з оприлюдненими файлами, Агентство національної безпеки США займається масштабним збором та аналізом інтернет-комунікацій і телефонних дзвінків мільйонів користувачів Мережі по всьому світу. При цьому об'єктами спостереження з боку АНБ є не тільки підозрювані у тероризмі люди, але і рядові користувачі і навіть політичні лідери багатьох країн Європи і Латинської Америки. Значна частина прослуховування здійснюється АНБ без санкції суду, що вимагається за законом.

Сам Едвард Сноуден звинувачується владою США у розголошенні державної таємниці. В даний час він знаходиться на території Росії, де йому надано тимчасовий притулок терміном на один рік. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі