Розвідка Норвегії зізналася у шпигунстві

Поділитися
Розвідка Норвегії зізналася у шпигунстві Норвезька розвідка зізналася у прослуховуванні телефонних розмов, а стеження з боку АНБ США заперечує © tengrinews.kz
Телефони громадян Норвегії прослуховували тільки тоді, коли існували підозри в їхній причетності до тероризму.

Норвезька влада зізналася, що збирала дані про більш ніж 33 мільйони дзвінків за один місяць, і спростувала, що за цим стеженням стояли США. Про це заявив голова Норвезької служби розвідки генерал-лейтенант Челль Грандхаген.

Він повідомив, що дані збирали для того, щоб допомогти військовим операціям норвезьких збройних сил, а також для боротьби з тероризмом. При цьому, прослуховували тільки дзвінки за межами країни у конфліктних зонах.

Згідно з заявою голови розвідки, телефони громадян Норвегії прослуховували тільки тоді, коли існували підозри в їхній причетності до тероризму, передає Associated Press. Норвезькі спецслужби потім ділилися зібраними відомостями зі США й іншими своїми партнерами у сфері розвідки.

Раніше місцева газета Dagbladet опублікувала інформацію про збір метаданих про тривалість, номери і місце здійснення 33 мільйонів дзвінків. Дані збирали протягом кількох тижнів, з 12 грудня 2012 року по 8 січня 2013 року.

У матеріалах видання стверджувалося, що дані збирало Агентство національної безпеки США. Видання опублікувало інформацію, ґрунтуючись на відомостях, отриманих від колишнього працівника АНБ і ЦРУ Едварда Сноудена.

Інформацію про американське стеження вже встигли прокоментувати норвезькі політики. Так, прем'єр-міністр країни Ерна Солберг заявила, що "друзі не повинні стежити один за одним". Її попередник, який займав пост до жовтня 2013 року Йенс Столтенберг заявив, що не знав про прослуховування американських спецслужб.

Норвегія є близьким партнером США у сфері розвідки і належить до групи так званих "дев'яти очей". До неї входять також Данія, Франція і Нідерланди. Інші п'ять країн входять до групи так званих "п'яти очей", всередині якої співпраця у сфері розвідки найтісніша. До неї належать самі США, Великобританія, Канада, Нова Зеландія і Австралія.

Раніше різні світові ЗМІ, ґрунтуючись на матеріалах Сноудена, опублікували інформацію про масштабне прослуховування АНБ телефонів у Німеччині, Франції, Іспанії, Бразилії та Індії. Окрім того, з'ясувалося, що спецслужби США стежили за переговорами 35 світових лідерів. Стало відомо, що у шпигунстві брали участь і партнери Вашингтона. Останній дипломатичний скандал через подібну інформацію вибухнув між Австралією та Індонезією. З'ясувалося, що Канберра прослуховувала телефони президента і першої леді Індонезії.

Публікація матеріалів, наданих колишнім працівником ЦРУ і АНБ Едвардом Сноуденом, триває з початку літа 2013 року. Вже було розкрито відомості про масштабну програму стеження американських спецслужб за інтернет-користувачами і збір інформації про дзвінки по мобільному телефону. Сам Сноуден втік зі США і отримав притулок у Росії. !zn

Читайте також:

Глава Європарламенту рятується від прослуховування раритетним мобільним

Американська розвідка прослуховувала телефони лідерів 35 держав

АНБ США звинуватили у прослуховуванні Папи римського

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі