The Economist стверджує, що найкращим способом захисту України був би її вступ до НАТО

Поділитися
Україні потрібні надійні гарантії безпеки, щоб досягти успіху в мирних переговорах з Путіним.

Метою будь-якої угоди, спрямованої на завершення війни, має бути створення умов для процвітання України на території, яку вона зараз контролює. Для цього потрібні стабільність і відновлення, які залежать від безпеки від російської агресії. Саме тому в центрі переговорів буде те, як розробити надійну і довговічну основу для безпеки України, йдеться в матеріалі журналу The Economist.

У журналі вважають, що найкращим способом захисту України був би її вступ до НАТО. Членство в НАТО допоможе запобігти перетворенню України на державу, вразливу для маніпуляцій з боку Путіна, чия кінцева мета — дестабілізація і домінування в Європі.

Крім того, до Альянсу могла б приєднатися найбільша в Європі, найінноваційніша і загартована в боях армія й оборонна промисловість. Трамп міг би схвалити це, оскільки тоді НАТО знадобилося б менше американських військовослужбовців.

Членство в Альянсі викликає складні питання, оскільки згідно зі статтею 5 Альянсу, напад на одного члена є нападом на всіх. Але відповіді існують.

Гарантія не обов'язково має поширюватися на ті частини України, які зараз окуповані Росією — так само, як вона не поширювалася на Східну Німеччину, коли Західна Німеччина приєдналася до Альянсу в 1955 році. Війська інших країн НАТО можуть не перебувати в Україні в мирний час, як це було під час вступу Норвегії до Альянсу в 1949 році.

Згідно зі звітом The Economist, деякі країни на передовій, а також Велика Британія, Франція і, за нового канцлера, Німеччина, можуть, таким чином, бути відкритими для двосторонніх угод, в рамках яких вони базуватимуть свої війська в Україні в якості "стримувального чинника".

По суті, вони намагатимуться стримати Путіна, погрожуючи військовою присутністю і тим, що подальші дії Росії можуть призвести до їхнього вступу у війну.

Це також потребувало б зміни підходу в Європі, особливо в Німеччині. Щоб продемонструвати Путіну серйозність своїх намірів, європейські країни повинні продемонструвати свою підтримку Україні. Також така ініціатива потребуватиме формальної підтримки з боку Трампа, навіть якщо він не виділить війська.

"Але країни не повинні давати Україні такі обіцянки, якщо не готові їх виконати. Оскільки відступ під вогнем Росії підірве їхній авторитет як членів НАТО, можливо, з фатальними наслідками. Подібні сили стримування є новою концепцією, і Путін спробує перевірити їх на вразливість і слабкі місця", — зазначає журнал.

Більше про відправку іноземних військ в Україну і як це допоможе, пише Володимир Кравченко у статті "Іноземні війська в Україні. Що змусить Путіна змиритися з цим".

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі