The Economist розповів, які економіки найбільш вразливі до довгострокових наслідків COVID-19

Поділитися
The Economist розповів, які економіки найбільш вразливі до довгострокових наслідків COVID-19
Країни, що розвиваються, будуть відчувати вплив пандемії довше, ніж розвинуті економіки.

Вплив пандемії COVID-19 та самого вірусу на здоров’я людей може в деяких випадках зберігатися місяцями, перетворюючи гостру хворобу на хронічну. Нові дослідження показують, що для багатьох країн економічні наслідки пандемії також триватимуть довше, ніж очікувалося. Моделювання, проведене консалтинговою компанією Oxford Economics, проливає нове світло на тривалі ефекти COVID-19. Ці дослідження прогнозують, які країни найбільш схильні до довгострокових економічних рубців, а які можуть першими швидко оговтатися після кризи, пише журнал The Economist.

Дослідники спиралися на дані минулих криз, включаючи епідемії Еболи та грипу, а також глобальну фінансову катастрофу 2007-2009 років, щоб створити модель економічної вразливості, яка охоплює такі сфери, як структура економіки, зростання ВВП та довіра споживачів. Очікується, що в середньому, країни, що розвиваються, у довгостроковій перспективі постраждають більше, ніж розвинуті економіки. Найбільш важливим фактором появи економічних рубців є зниження темпів зростання ВВП цього року, при цьому ВВП у більш розвинутих економіках постраждало більше. Інші фактори, такі як стан ринку праці та обмеження фіскальної підтримки, більше загрожують країнам, що розвиваються.

Проте різниця між країнами, що розвиваються та розвиненими економіками маскує великі варіації: Філіппіни та Індія мають особливо похмурі перспективи зростання, тоді як очікується, що Китай та Бразилія матимуть кращі результати. Філіппіни посіли найгірше місце в дослідженні саме через ринок праці, високий рівень безробіття та нестачу кваліфікації, а також залежність економіки від туризму. Серед передових економік дослідники вважають, що Великій Британії, Іспанії та Франції знадобиться найбільше часу, щоб повернутися до зростання, тоді як Австралії, Швеції та Америці буде легше стабілізувати свою економіку.

У регіональному відношенні найгірші перспективи відновлення мають Близький Схід та Латинська Америка, за якими слідує Африка. Північна Америка є найменш вразливим регіоном завдяки порівняно низькому зниженню ВВП та потужним пакетам податкових стимулів. Європейські країни посідають десять найнижчих місць серед країн з розвиненою економікою у шкалі результатів Oxford Economics. Але існують і регіональні диспропорції. Наприклад, Франція є однією з найбільш вразливих країн у дослідженні, здебільшого через слабке зростання ВВП та низьку довіру споживачів, але сусідня Німеччина має високі результати за обома показниками.

Окрім визначення того, чому деякі країни відновляться швидше ніж інші, дослідження показує, як урядам найкраще підготуватися до майбутніх потрясінь. Наприклад, деякі країни, що розвиваються, можуть розглядати варіант диверсифікації туризму, тоді як розвинуті економіки можуть зменшити свою залежність від індустрії гостинності. Також є підстави для оптимізму: під час минулих пандемій середній темп зростання впав на три відсоткові пункти в постраждалих країнах під час кризи, але згодом спостерігалася деяка позитивна динаміка. Іншими словами, всі країни мають простір та можливості для відновлення економіки, але деякі з них зможуть зробити це швидше, ніж інші, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі